Soome kõrge õnneindeks: on ju siis õnneks vähe vaja

Maailm, Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Soome tänavatelgi on näha, kui äärmuslikke ideid propageeritakse. Pilt on illustratiivne.

Soome on juba kolmandat korda järjest maailma kõige õnnelikum riik, selgub reedel avaldatud ÜRO õnnelikkuse raportist. Paljudele tekitab see küsimuse – kas soomlased ongi nii vähenõudlikud?

Tabeli koostamisel arvestatakse paljusid tegureid, näiteks majandust, ettevõtluskeskkonda, valitsemist, isikuvabadusi, sotsiaalset kapitali, turvalisust ja julgeolekut, haridust, tervishoidu ja looduskeskkonda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõrvaltvaatajale jääb küll arusaamatuks, kuidas Soome ennast nii õnnelikuks peab. Riigis on tugev polariseerumine, poliitmaastikul on tugevalt esindatud äärmused, harvad pole konfliktid.

Soome iseseisvuspäeval põhjanaabrite juures käinud Uute Uudiste meediainimesed märkasid sel ajal tänavatel mitmeid erinevaid rongkäike, alates seal ebaseaduslikuks kuulutatud “paremäärmuslastest” kuni padupunasteni, kes marssisid punalippude all, kusjuures politsei hoidis pooli lahus.

Soomes on tänu terroriaktidele, sisserändajate kuritegevusele ja looderdavatele migrantidele tugev rahvusmeelsus, mille vastu seisab äärmuslikult vasakpoolne migrandilembus, mis lubaks ka koroonaviiruse ajal sisserännet. Turvalisusest ja julgeolekust on asi kaugel, sest põhjanaabrite juures on ka tugev Venemaa mõju.

Rääkides isikuvabadustest meenub kohe Päivi Räsänen, kelle vastu algatas Soome peaprokurör hiljuti eeluurimise 2004. aastal kirjutatud pamfleti „Ta lõi nad meheks ja naiseks“ põhjal – põhjanaabrite juures pole sõnavabadust enam ollagi. Sealsed poliitikud ei suuda lahti seletada sedagi, mida tähendab kuulus mõiste “vihakõne”.

Valitsemise kohta on palju kirjutanud Soomes elav Uute Uudiste kaasautor Paul Oja ja siis tundub küll, et vasakvalitsus näeb maailma läbi nõukogulik-globalistlike prillide. Ega Põlissoomlaste poolt ilmaasjata ole veerandi ligi soomlasi.

Soome tegelikku olukorda peaks lahti seletama ehk need, kes seal ise elavad, kuid kõrvaltvaatajale tundub küll, et kui põhjanaabrid elavad maailma õnnelikumas riigis, siis nimekirjas keskkohast allpool asuvad riigid on küll juba Põrgu provintsid.

Muidugi on olemas ka variant, et migrante täis Soomes küsitleti peamiselt “uussoomlasi”. The World Happiness Report põhineb aastatel 2017-2019 tehtud küsitluste keskmisel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused