Soome on maailma õnnelikum maa. Kas tänu sisserändajatele ja Turu noakangelasele?

Rubriik Maailm On
Pagulaste miiting Soomes
©AFP/Scanpix
Pagulased väidavad, et nad pole vaenlased, kuid nende tegevus näitab vastupidist.

Kolmapäeval avalikustatud ÜRO õnneraporti järgi on Soome 156 riigi hulgas maailmas kõige õnnelikum maa. Kas ta on seda ka tegelikkuses ja Kalevala rahva jaoks? 

World Happiness Report võtab muu hulgas arvesse inimeste eluiga, sotsiaaltoetusi ja korruptsiooni, vahendab eestinen.fi ringhäälingukanalit Yle. Sel aastal on õnne aruandesse esimest korda kaasatud sisserändajad — immigrantide õnnehormoonide möllu hinnati 117 riigis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soomele järgnevalt õnnelikkuselt Norra, Taani, Island ja Šveits. Põhjamaad on olnud õnneraportis eesotsas olnud kogu aeg pärast selle asutamist 2012. aastal. Möödunud aastal oli Soome 5. kohal ja Norra oli esimene. Nagu näha, on “õnnelikud” maad need, mis on immigrantidega üle ujutatud.

Siin tekib kohe küsimus, et kui õnnelikud on oma keelt, kultuuri ja omariiklust immigrantidele ja multikultuursusele kaotavad soomlased ja rootslased tegelikult? Või ongi õnnefaktori aluseks hoopis tuhanded ühiskonna kulul lulli löövad neegrid ja araablased, kes tunnevad ennast ülalpeetavatena tõesti hästi, sest nad võivad vahelduseks ka tänavatel suurte jamadeta laamendada.

Kui palju andsid õnnetundele juurde Turu noarünnak, Soome sooneutraalsed liiklusmärgid ja “ahistava” maali ärakoristamine Ateneumi kunstimuuseumist?

Eesti on olnud õnneraportis üks vähem õnnelikumaid riike maailmas. Tõtt-öelda, kas meil ikka on Rootsi ja Soome õnnetaset vaja, kui seda mõõdetakse poliitkorrektsuses, sooneutraalsuses ja granaadi-Malmödes?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused