Soome migrandilembeline mürkrohelisest välisminister sai kukile politsei ja prokuratuuri

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Soome välisminister Pekka Haavisto.

Soome riigiprokuratuur ja politsei uurivad rohelise välisministri Pekka Haavisto tegevust, mis on seotud Süüria Al-Holi vangilaagris viibivate Soome kodanike äratoomisega. Eeluurimiseks andis loa Eduskunta ehk parlamendi põhiseaduskomisjon.

Eeluurimise käivitas välisminister Haavisto tegevus eelmisel aastal, kui too käskis välisministeeriumi konsulaarosakonna juhatajal korda tuua Süürias asuvast endiste ISIS-e liikmete kinnipidamiskohast ära Soome kodanike lapsed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui osakonnajuhataja keeldus, põhjendades seda valitsuse otsuse puudumisega, ta vallandati. Põhiseaduskomisjoni arvates tuleb välja selgitada, kas välisminister käitus ebaseaduslikult.

Komisjoni tähelepanu pälvis küsimus, et miks Haavisto tahtis konsulaarosakonna juhataja Pasi Tuomineni siirdamist teisele tööle.

“Kui minister võttis konsulaarosakonna juhatajalt ära Al-Holiga seotud küsimused, siis miks oli vajalik jätkata tema üleviimist teisele tööle?” küsis komisjoni esimees Johanna Ojala-Niemelä.

Põhiseaduskomisjon võttis Haavisto küsimuse ette, kuna seda nõudsid opositsioonilised Põlissoomlased, Koonderakond ehk Kokoomus ning kristlikud demokraadid.

Põlissoomlased nõuavad Pekka Haavisto tagasiastumist, sest too on oma seletustes vassinud.

Eeluurimine järel käsitleb uurimistulemusi põhiseaduskomisjon ja seejärel otsustab parlamendi täiskoosseis, kas esitada välisministrile süüdistus. Peaminister Sanna Marin leiab, et Pekka Haavisto võib välisministri ametis jätkata. (BNS-ERR)

2 commentsOn Soome migrandilembeline mürkrohelisest välisminister sai kukile politsei ja prokuratuuri

  • Avatar

    Täpsustaks, et nende laste puhul oli tegu mingil hetkel Soome kodakondsuse saanud mugavuspagulaste lastega.
    Kusjuures paljud neist ei olnud isegi mitte Soomes sündinud aga alule pandud ISISe võitlejate poolt seal.
    Seda mainisid isegi Soomes mitu kohalikku väljaannet.

  • Avatar

    Väljast mürkroheline, aga seest padupunane.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused