Soome peavoolupoliitikud tõrguvad tunnistamast oma vigu migratsioonipoliitikas

Maailm,
- Updated
47RS170819A954

Soome politsei teatel on pussitamisrünnaku peamine kahtlusalune, kes sai kinnipidamisel haavata ja viibib haiglas, 18-aastane Maroko kodanik. Lisaks teatas politsei, et rünnakut uuritakse eeskätt just terrorismi võtmes.

“Rünnakut uuriti seni mõrvade ja mõrvakatsetena, kuid öösel saadud täiendav info viitab, et tegemist oli terroristlike tapmistega,” märkis Soome politsei oma avalduses. Maroko kodanik oli saabunud Soome varjupaika taotlema 2016 aastal. Nüüd valis ta oma ohvriteks peamiselt naised, kellest vanim oli 67-aastane ja noorim 15-aastane. Miks ohvriteks valiti just naised, on erinevate spekulatsioonide teema. Argpüksliku naistetapmise taga võis olla nii džihaadiviha kui ka rahuldamata sugutung ning viha valgete naiste vastu. Üks tapetud naine lükkas just lastekäru ja jooksis oma lapse kõrval abitult verest tühjaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soome poliitikud ei taha aga paraku kuidagi tõele näkku vaadata ja tunnistada, et tänu väärale migratsioonipoliitikale on Soome kodanikud nüüd džihaadi otsesed sihtmärgid ja ohvrid. Selle asemel, et otsustavalt terrorismile ja immigratsioonile vastu astuda lalisevad Soome poliitikud edasi jutte sellest kuidas tuleb ühte hoida ja mitte džihadistide suhtes viha tunda. See on absurdne kuidas peaminister Sipila suudab öelda vaid seda,  et nüüd tuleb ühte hoida.

Soome president Sauli Niinistö ütles samuti laupäeval, et soomlased peavad suutma pidada asjalikku arutelu sisserände üle, ehkki sellisel emotsionaalsel teemal on see raske. Ta lisas, et Soome eduloo ja tugevuse aluseks on võime tegutseda üheskoos ja anda ruumi erinevatele seisukohtadele.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ütles Soome pussitamisi kommenteerides, et selle noore naise veri, kes tapeti lapsekäru lükates ja lihtsalt verest tühjaks jooksis, on nende kätel, kes süüdistavad omaenese rahvaid võõravihas, eitavad terrorismi seost immigratsiooni ja islamiga ning keelduvad tegelikult astumast samme selle Euroopat tabanud hullumeelsuse peatamiseks. Selline asi ei tohi jõuda meile.

EKRE fraktsiooni poliitikanõunik Urmas Espenberg aga sõnas, et kolonialismi süüpärand, mis kammitseb rikkaid lääneriike ja tänu millele toimub kolmanda maailma riikide “rändtirtsude” massiline ja valimatu sissevõtmine, võrdub Euroopa rahvaste hävitamisega, mida Ida-Euroopa riigid ei saa endale lubada ja ei lubagi. “Soomelgi pole veel hilja oma väärtusi kaitsta ja õigele teele tagasi pöörduda. Jääb vaid loota, et multikulti ei ole juba nii jäädavalt inimeste ajurakkudesse pressitud, et seda ei suuda sealt välja pesta isegi süütute inimeste veri.”

UU

FOTO: Reuters/Scanpix – proteseteerijad Turus

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused