Soome piirivalve uurib suurt inimkaubandusvõrgustikku

Maailm,
- Updated

Soome piirivalve uurib suurt inimkaubandusvõrgustikku, keda kahtlustatakse tänavu vähemalt 100 inimese smugeldamises Soome, vahendas BNS.

Juurdluse raames pidasid Soome ja Rootsi võimud septembri lõpus toimunud ühisoperatsioonis kinni 15 kahtlusalust ning läbi otsiti 16 majapidamist. Mõnedel kahtlusalustel on Soome või Rootsi kodakondsus ning kinnipeetutel on Iraagi taust, kirjutas Soome päevaleht Ilta-Sanomat.

Ebaseaduslikult riiki toodud inimesed smugeldati Soome Türgi, Austria, Saksamaa, Taani ja Rootsi kaudu. Piirivalve arvab, et kahtlusalused teenisid inimkaubitsemisega rahalist kasu.

“Sel aastal ja viimastel kuudel on olukord kätes plahvatanud. Kahtlustatakse, et Soome on smugeldatud sadu põgenikke,” ütles Soome lahe rannavalve kriminaalosakonna asejuht Jukka Tekokoski päevalehele.

Soome lahe rannavalve uurib umbes 75 protsenti Soome ebaseaduslikest piiriületustest. “Ebaseadusliku sisserände korraldamist on tänavu esinenud praeguse aja kohta märgatavalt rohkem kui tavaliselt. Juhtumite arv on kahekordistunud,” lausus Tekokoski.

Tänavu on Soome lahe rannavalve uurinud umbes 90 ebaseadusliku piiriületuse korraldamise juhtumit. Kahtlusaluseid on olnud umbes 60, kellest paarkümmend on eeluurimisvangistuses, kirjutas Ilta-Sanomat.

“(Smugeldamis)tegevus oli professionaalselt juhitud ning rollide jaotuse ja organiseeritusega. Need inimesed pole aidanud inimesi oma südame headusest, vaid teinud äri suurte summade ulatuses,” lausus rannavalve leitnant Jyri Siitari.

Praegustel andmetel teenis uurimise all olev kuritegelik organisatsioon sadu tuhandeid eurosid.

Soome siseministeeriumi värske prognoosi põhjal saabub sel aastal riiki 30 000-35 000 varjupaigataotlejat. Varem oli ennustatud 50 000 põgeniku Soome jõudmist.

Soomet on viimastel kuudel tabanud enneolematu migrantide tulv, ainuüksi septembris saabus riiki ligi 11 000 asüülitaotlejat. Eelmisel aastal sai Soome kokku 3600 asüülitaotlust.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused