Soome politsei: parkides ja tänaval aset leidvad seksuaalkuriteod olid tundmatu nähtus, kuni 32 000 turvapaigataotlejat saabus eelmisel aastal riiki

Maailm,
- Updated

Soome pealinna Helsingi politseiülema asetäitja Ilkka Koskimäki möönis laupäeval, et riiki on saabunud täiesti uus seksuaalkuritegude nähtus.

Koskimäki ütles ajalehele The Telegraph antud intervjuus, et parkides ja tänaval aset leidvad seksuaalkuriteod olid enne seda tundmatu nähtus, kui 32 000 turvapaigataotlejat saabus eelmisel aastal riiki.

Koskimäki rääkis intervjuus ühtlasi aastavahetuse sündmustest, kus Helsingi raudteejaama kogunes hinnanguliselt 1000 turvapaigataotlejat. Politsei sai vihje, et kavandatakse samalaadseid rünnakuid nagu toimusid Kölni raudteejaamas.

“Ma ei tea, kuidas seda on ajalehes edastatud, aga igal juhul on selline nähtus olemas. Meil on nähtus, kus naisi tänaval ahistatakse. Omamoodi ilmingust võib rääkida juba ka raskemate juhtumite puhul. See on meil täiesti uus asi,” rääkis Koskimäki.

“Uus on näiteks see, et ahistamisega kaasneb järelkäimine ehk kamp hakkab naistel järel käima ja käperdama ning vägisi suudlema. Halvimal juhul on korda saadetud väga tõsiseid seaduserikkumisi, mille eest on karmid karistused,” jätkas Koskimäki.

“Ja peab tõdema, et see on täiesti uus nähtus. Sellist asja pole meil varem olnud,” möönis politseiametnik.

 

BNS

Foto: AFP

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused