Soome politsei tuvastas lapsekäruga jalutanud emal kõri läbi lõiganud koraanisõltlase isiku

Tornio pagulaskeskus SoomesTornio pagulaskeskus Soomes.

Soome Turu linnas 18. augustil aset leidnud pussitamiste peakahtlusaluse isik on kindlaks tehtud, teatas Soome politsei. Uurijad on tänu rahvusvahelisele koostööle tuvastanud, et Soomes nime all Abderrahman Mechkah esinenud varjupaigataotleja on 1994. aastal sündinud marokolane.

Nii oma nime kui vanuse kohta oli ta eelnevalt esitanud valeandmeid. “Politsei on peakahtlusaluse üle kuulanud ja ta on valmis suhtlema teda küsitleva politseinikuga,” öeldi keskkriminaalpolitsei avalduses.

Juurdlust juhtiv politseikomissar Crista Granroth ei soostunud tema isikust rohkem rääkima. Ka ei avalikustata uurimise ajal tema ütluste üksikasju. 2016. aasta algul Soome saabunud mees ründas Turu peaväljakul noaga peaasjalikult naisi, tappes kaks ja haavates kaheksat inimest. Üks naine, keda koraanisõltlane noaga selja tagant ründas, oli lapsekäruga jalutanud noor ema. Marokolane lõikas lapsekäruga jalutanud naisel selja tagant kõri läbi, nuttev naine jooksis verest tühjaks püüdes oma lapse poole vaadata.

Kinnipidamisel tulistasid korrakaitsjad peakahtlusalust reide ja ta viibib praegu vanglahaiglas. Politsei on saanud sündmuse pealtnägijailt rohkelt tähelepanekuid, fotosid ja videosid. Rünnakuga seoses vahistati veel kuus inimest, kellest kolm on praeguseks vabastatud. Üks mees on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks.

Uurijad käsitlevad juhtunut Soome riigi esimese terrorirünnakuna.

Kommentaarid