Soome rahvastikuprognoosid ähvardavad tulla süngemad kui kunagi varem, ja seda just põlisrahva jaoks

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Turu ja Oulu kuriteod panid paljusid soomlasi riigis toimuvast õigesti aru saama, mida näitab ka suur toetus Põlissoomlastele.

Helsingin Sanomat kirjutab, et Soome sündimus langeb veelgi kiiremini kui sünged prognoosid varem ennustasid.

Soome avalikustab uue prognoosi rahvastiku arengu kohta riigis tervikuna ja selle piirkondades septembri viimasel esmaspäeval. Sel nädalal avaldatud esialgsed andmed näitavad juba, mis sealt tulemas on: vähemalt sünde silmas pidades võivad arvud olla vägagi karmid.

Juba eelmisel aastal sündinud laste arv jäi enam kui tuhande lapse võrra alla prognoosi. Esialgsete andmete kohaselt on selle aasta augustiks sündinud umbes 30 400 last. Kui sündimus jätkub samamoodi nagu eelneva kolme aasta jooksul, on kogu aasta arv üle 4000 lapse vähem kui eelmisel aastal prognoositud.

Soomlaste sündivus on niigi langemas ja sellele aitab kaasa ka poliitiline ja ideoloogiline pealetung: just soomlased loobuvad ka neil põhjustel sünnitamisest. Helsingin Sanomat on kirjutanud ka soomlaste seas levivast arvamusest, et viljatus olevat kõige tõhusam vahend kliimamuutuste vastu.

Soome rahvaarv siiski ei lange, sest sisseränne aina kasvab ja ajalehes avaldatud hinnangute kohaselt peaks “netoimmigratsioon praeguse [2018] tasemega võrreldes olema aastas umbes kaks kuni kolm korda suurem, et rahuldada Soome rahvastiku kasvu vajadust.”

Kolmandast maailmast pärit sisserändajaid aga ei takista sünnitamast ei kliimavõitlus ega kaasajastumine – nende sündivus on igati kasvutrendis ja paljudki mõistlikumad analüütikud on hoiatanud soomlaste vähemusse jäämise eest aastaks 2050. Võttes aluseks, et samaks aastakse peab olema saavutatud ka kliimaneutraalsus, maksab soome rahvas maa päästmise eest oma eksistentsiga.

Helsingis Kontulas asuv Keineedi algkool on juba äärmiselt mitmekesine. Keeleliselt ei piirdu kool ainult kahe soome keelega – soome ja rootsi keelega, vaid koolis räägitakse kokku 46 erinevat keelt. Helsingi linna septembri alguses välja antud pressiteate kohaselt õpib koolis kokku 600 õpilast, kellest koguni 55 protsenti on välismaal sündinud. Suurimad keelerühmad on araabia, somaali ja vene õpilased. Õppekeel on siiski soome keel.

“Soome sündivus langeb kohutava kiirusega. Võite ainult oletada, millised hõimud sellegi pisut üle ühe lapse ulatuva protsendi taga on. Nüüd tuleb otsa kliimahüsteeria, mille loosungiks on – inimene on maakerale nuhtluseks! Tagajärg: soomlased ei sünnita, aga nende poolt üleval peetavad kolmanda maailma immigrandid Soomes ja Aafrikas teevad seda kümnekordse kiirusega. Kümne aastaga on Soome sündivus langenud 1,87 pealt 1,41 peale,” kommenteerib EKRE Riigikogu saadik Anti Poolamets.

Multikultuurne Soome on minemas mingit kafkalikku teed: ERR kirjutab, et politseinike vastane vägivald on Soomes kasvanud ning muutunud süsteemsemaks ja sihilikumaks. Ilmselt pole soomlased kurjemaks läinud, vaid tunda annab ikka Iraagi, Afganistani ja Somaalia vägivallakogemus.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused