Soome tülgastav reaalsus: multikultuurne ühiskond ei kaitse noori tüdrukuid Põhjamaale võõraste tavade eest

Maailm,
©AP/Scanpix
Kuritegelik on juba see, et isegi Euroopasse jõudnud moslemitüdrukud pole kaitstud kodumaa ja usu tavade eest.

“Uues normaalsuses” elava multikultuurse Lääne-Euroopa üks vastikumaid külgi on see, et massiimmigratsiooni igati soodustades ei suudeta või ei taheta siin elavaid sisserändajaid kaitsta nende alandavate tavade eest ega tagada neile õigust elada kristliku ruumi väärtuste järgi.

Soome koolides algavad suvepuhkused, aga paljude tüdrukute jaoks see midagi head ei tähenda, sest neid saadetakse välismaale ümberlõikamistele. Põhjanaabrite juures on hakatud koolide suvepuhkuseid kutsuma uue nimega: cutting season ehk lõikusaeg, vahendab eestinen.fi ajalehte Iltalehti.

Lapsena Soomest ümberlõikamisele saadetud Ujuni Ahmed räägib, et paljud tüdrukud saadetakse suvevaheajaks välismaale sugulaste juurde, kus lõigatakse tüdrukute suguelundid ümber. Suvevaheajal on tüdrukuid hea välismaale saata, sest keegi nende järele ei küsi. Laps võidakse saata reisile pikaks ajaks. Lisaks ümberlõikamisele võidakse lapsed panna välismaal koraanikooli või leitakse neile abikaasa.

Helsingis kaob igal aastal koolidest kümneid lapsi. Nende hulgas on ka neid, kes lihtsalt ilma teatamata ära kolivad. Ümberlõikamine on teatud kultuurides vana tava ja vanemad teevad enda arvates lastele sellega head, muutes nad abiellumisküpseteks. UNICEF-i andmetel on maailmas ümberlõigatud ligi 200 miljonit tüdrukut. Ümberlõikamine on tavaline 29 Aafrika ja Lähis-Ida riigis.

Ümberlõikamisega eemaldatakse tüdrukul välimised suguelundid kas osaliselt või täielikult. Sellega kaasnevad mitmed vaevused alates menstruatsioonivaludest ja lõpetades põletikega. Sellistel naistel on seksuaalne vahekord valuline, lisaks võivad tekkida probleemid sünnitusel.

Soomest saadetakse tüdrukud ümberlõikamiseks välismaale, kuna seal puuduvad kogenud spetsialistid. Lisaks on Soomes tüdrukute ümberlõikamine ebaseaduslik. Ümberlõikamise eest võib saada 10 aasta pikkuse vanglakaristuse, see kehtib ka nende kohta, kes tüdruku ümberlõikamisele saadavad.

Ühtegi juhtumit pole Soomes veel kohtusse jõudnud. Ametivõimudele on küll vastavaid vihjeid tulnud, aga ühtegi avaldust pole veel laekunud. Soome on ainus Põhjamaa, kus ümberlõikamise kohta pole eraldi seadust. Nüüd tahetakse seda muuta ja vastavale ettepanekule on allkirja andnud 15 000 inimest.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused