Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome uus häda: “ISIS-e naised” toovad naastes kaasa püha sõja sünnitatud lapsed

16.04.2018
Moslemilapsed
© Reuters/Scanpix

Liigliberaalne suhtumine inimsusevastaste kuritegude poolest tuntud Islamiriigi järgijatesse tekitab igal pool probleeme ja erandiks pole ka Soome.

Pärast islamikalifaadi asutamist on Soomest ISIS-e ridadesse läinud sõdima umbes 80 inimest, nende seas ka naisi, kes moodustavad nüüd välismaalt tagasi saabunud võitlejatest olulise osa. Lisaks on koos vanematega Lähis-Itta läinud ligi 30 Soomes sündinud last, vahendab eestinen.fi ringhäälingukanalit Yle.

Soome siseministeeriumi hinnangul on Soomest ISIS-e ridadesse läinud naised sünnitanud välismaal mitukümmend last  ja probleemiks hakkab kujunema nende naasmine ehk see, mida teha kaasatoodud lastega. Kaitsepolitsei hinnangul on ISIS-e juurest Soome naasnud ligi 20 inimest.

See on tekitanud uue probleemi, sest radikaliseerunud vanemad kasvatavad samas vaimus ka oma lapsi. Rahvusvaheline kogemus näitab, et juba väga väikesed lapsed on saanud relvastusalase väljaõppe ja neid on pandud täitma eri ülesandeid. Soome saab seega juurde pisikesi pühasõdalasi, kes loovad lasteaedades ja koolides vastava õhkkonna.

Mida selliste lastega peaks Soomes ette võtma, ei oska keegi pakkuda ja mingit head lahendust polegi. Nende laste kohta alles kogutakse infot.

Naiste roll on ISIS-es küllalt suur ja mitte ainult olla meesvõitlejate abikaasad, nende ülesandeks on olnud teha propagandat ja värvata teisi naisi. ISIS-e propagandaväljaannetes on avalikustatud ka “soomlannade” kirjutisi. Lisaks propagandale vajatakse naisi, et sünnitada uut võitlejate põlvkonda.

Paljud naised on liitunud ISIS-ega, kuna on olnud sel ajal noored, naiivsed ja kergesti manipuleeritavad. Osa neist pole asju enda jaoks lõpuni läbi mõelnud. Mõned naised on leidnud, et Läänes pole kohta usule ja lääneriikides ei saa elada oma soovi kohaselt.

Üks lahendus on küll olemas, aga seda ei luba ühiskonna liberaalne suhtumine – käsitleda ISIS-e ridadesse läinud inimesi kui Soome kodakondsusest loobujaid ja seaduserikkujaid, võtta neil kodanikustaatus ja keelata naasmine, millega oleks probleem lahendatud.

Igal riigil on õigus oma kodanikele nõudmisi esitada ja kui selleks on välisriikides sõdimise keelamine, siis saab keelu eirajaid kurjategijatena kodakondsuseta jätmisega ka karistada, seda enam, et pühasõdalasteks läinud inimesed on peaaegu eranditult immigrandi taustaga, mitte põlisrahva esindajad, seega nendelt tegelikku kodumaad ei võeta.