Soome valimiste järel püütakse igati varjata “põhjanaabrite EKRE” edu ja selle põhjust ehk sisserändeküsimust

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Põlissoomlaste kampaaniaõhupall.

Soome valimiste tulemused on riigi senistele võimuritele kui kibe pill alla neelata, kuid Põlissoomlaste edu üritatakse siiski igati varjata.

Kui vaadata ka Eesti peavoolumeediat, siis pasundatakse peamiselt sellest, et võitsid ülinapilt sotsid, kuid seda, et neist vaid 0,2 protsendi kaugusele jäid Põlissoomlased, varjatakse ülima hoolikusega. Keegi ei taha tunnistada, et kõigi erakondade jäämisel alla 20% puhul on kaotajad nii sotsiaaldemokraadid kui ka Koond- ja Keskerakond, kuid “Soome EKRE” on tugev tõusja, seda enam, et nende kapitalantlik osa ehk Sinine Tulevik hävis täielikult.

Soome valimiste häältekuningas on üle 30 tuhande häälega Põlissoomlaste juht Jussi Halla-aho. Sotside juht Antti Rinne sai vaid veidi üle 10 tuhande hääle. Halla-aho lõi Helsingis 30 527 häälega praeguse presidendi Sauli Niinistö 1999. aasta rekordi 30 450 häält, vahendab eestinen.fi.

Postimees kirjutab, et Soome valijad ei andestanud lahkuvale valitsusele kärpeid. Vaikitakse sellest, kui palju mõjutas soomlasi sisserändajate vägistamisskandaal Oulus ja immigratsiooniküsimuse tõus esiplaanile, mis tegigi suuresti Põlissoomlaste valimistulemuse. Peaminister juha Sipiläle sai see ilmselt ka osaliselt saatuslikuks, sest tema on vedanud positiivset suhtumist immigratsiooni.

Soome on kogu oma ajaloo olnud ka marksismi soe pesa, millele aitas kindlasti kaasa Nõukogude Liiduga aetud sõpruspoliitika, mis tugevdas vasakpoolseid. Enne valimisi puhkes riigis ka vasakpoolsete vägivald ning valimistelgi olid vasakäärmuslased edukad – rohelised 11,5 ja Vasakliit 8,2 protsendise toetusega. Parlamendis saavad nad vastavalt 20 ja 16 kohta ehk vastavalt viis ja neli mandaati enam kui eelmises koosseisus. Pinged Soomes hakkavad ilmselt veelgi kasvama, sest sealsed antifad on eriti karmid kaklejad.

Soomes parlamendivalimistel tegid ajalugu naiskandidaadid, keda pääses 200-kohalisse Eduskuntasse 92. Kunagi varem pole Soomes parlamendisaadikute seas olnud nii palju naisi, kirjutab Soome rahvusringhääling Yle.

See pani võidutsema marufeministid. Roheliste endine juht Ville Niininstö ütles naiste edu kommenteerides, et see on igati õige, et palju noori naisi pääseb parlamenti. “Klaaslaed puruks ja feminism au sisse! See on kogu Soome ja poliitika jaoks hea,” kirjutas ta Twitteris. Nagu näha, on äärmusnaisõiguslased valmis purustamisteks!

Noorte feministlike naistega ongi paraku nii, et nemad küll poliitikasse rahulikku meelt ei too – pigem tähendab nende esiletõus kirgede lõkkelepuhumist, probleemide ülevõimendamist, vihkamise külvamist sallivuse sildi all, oma õiguste vastuvaidlematu tunnustamise nõudmist ja palju teisi vaenuemotsioone. Amatsoonid toovad sõdu, mitte rahu, ja seda oli näha ka võitluslikul naistemarsil Tallinnas, kus otsiti, keda küünistada.

Asja positiivseim moment on see, et Soome ei saa Põlissoomlastest ei üle ega ümber ja nende uus triumf tuleb ilmselt Euroopa Parlamendi valimistel.

Allikad: ERR, Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused