Soome välisminister Timo Soini taunib Euroopa Liidu otsust Poola õigusriigi olukorda uurida

Maailm,
- Updated

Soome välisminister Timo Soini sarjab blogis Euroopa Komisjoni kolmapäevast otsust võtta uurimise alla Poola uue konservatiivse valitsuse muudatused kohtusüsteemis.

Euroopa Komisjon käivitab esimest korda mehhanismi, mille eesmärk on kontrollida õigusriigi põhimõtete kehtimist liikmesriigis ja vajaduse korral võime karistada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soini on seisukohal, et “EL-i bürokraat, keda keegi ei ole valinud, ei saa iseseisvast ja valitud otsustajast üle astuda”.

“Poolas peeti vabad ja ausad valimised. Võim vahetus ja valimistulemus mõjutab teostatava poliitika sisu. See ju ongi valimiste mõte, valimissedeli võim,” kirjutab Soini.

Euroopa Komisjon kogunes kolmapäeval arutama Poola õigusriigi olukorda. Põhjuseks on mure riigi arengu pärast sestpeale, kui novembris tuli võimule konservatiivne ja euroskeptiline Seaduse ja Õigluse partei (PiS) eesotsas Jarosław Kaczyńskiga. Uus valitsus muutis konstitutsioonikohtu töökorda ja määras ametisse uusi kohtunikke. Riigimeedia allutati riigi otsekontrollile.

Soini hinnangul peaks EL jääma oma liistude juurde. “Euroopa Komisjon hakkab Poola asjade kallal norima. Ajalugu ei ole EL-i uskujatele nähtavasti midagi õpetanud.”

Euroopa Komisjoni käivitatud menetlus võib viia äärmisel juhul Poola hääleõiguse tühistamiseni EL-i Nõukogus, juhul kui Varssavi tegevustes leitakse puudujääke. Kõnealust protseduuri ei ole kunagi varem kasutatud ning ametnike sõnul loodavad nad, et selleni asi ei jõua. Protsessi on võimalik ka katkestada.

BNS

Foto: AFP / Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused