Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome valmistab kriisiks ette 900 000 reservisti

04.05.2015
finnish-army_1

Soome kaitsejõud saadavad maikuu algul 900 000 reservteenistujale kirjad, kus igaüht teavitatakse tema ülesannetest kriisiolukorras. Tegevteenistuses on praegu 16 000 soomlast. Soome kaitsevõime põhineb laiapõhjalisel reservarmeel, mille sõjaaja tugevuseks on ette nähtud 230 000 võitlejat.

Otsus reserviste kriisiolukorraks ette valmistada tehti teatavaks Soome televisiooni vahendusel, teatavad Yle Uutiset. Kaitsejõud on alates eelmisest esmaspäevast levitanud klippi, mis pöördub reservistide poole ja meenutab, et ajateenistus on Soome riigikaitse nurgakiviks.

Ühendust võetakse reservistidega vanuses 20 kuni 60. Kõiki teavitatakse sellest, mis on nende ülesanded riiki tabada võivas kriisiolukorras. Samuti oodatakse reservistidelt infot nende elukoha kohta.

Kaitsejõudude pressiesindaja Mika Kalliomaa eitas, et selle sammu põhjuseks on pingestatud suhted Venemaaga. “Et saadame oma reservväelastele neid kirju, pole seotud Soomet ümbritseva julgeolekuolukorraga,” ütles ta. “Me lihtsalt hoiame reservväelastega sidet, küsime neilt nende ülesannete kohta sõjaolukorras ja uurime, kas neil on uusi andmeid, millest nad peaksid meid teavitama. Siin ei ole seost mingi Vene ohuga.”

Samas on ajakirjaniku ja endise kohtuniku Peter Iiskola sõnul see esimene kord, kui kaitsejõud selliseid kirju laiali saadavad. “See on ebatavaline meede, mille eesmärk on selgelt teha inimestele selgeks, et Venemaa poolt ähvardab meid oht ja tuleb astuda samme mobilisatsiooni ettevalmistamiseks.”

Arvatavasti moodustavad pärast viimaseid valimisi Soomes uue koalitsiooni Keskerakond, Põlissoomlased ja Kokoomus. Neist Keskerakond ja Põlissoomlased on riigikaitse tugevdamise kaks põhilist eestkõnelejat.