Soomes ei lastud #MeToo naistel süütut meest ära lintšida

Maailm,
©Reuters/Scanpix
#MeToo ei tähenda alati tõde.

Soomes toimus esmakordselt kohtuprotsess, kus #MeToo liikumise naisaktivistid mõisteti süüdi mehe laimamises.

Soome mees Tomi Metsäketo andis kohtusse naised, kes olid tema kohta avaldanud interneti #MeToo keskkonnas laimavaid kirjutisi.  Tegemist oli suletud naiste grupiga “CIA Naisten olohuone”. Meest süüdistati rasketes seksuaalkuritegudes, mis olid täiesti välja mõeldud. Mitte ükski neist naistest polnud isiklikult Metsäketoga kunagi kohtunud.

Selle peale kaotas näitleja ja laulja Metsäketo oma töö telesaates “Tähdet tähdet” ja hiljem muusikalis “Mamma Mia”, vahendab Iltalehti. Pärast seda võttis asja üles prokuratuur ning neli naist anti 21. septembril kohtu alla. Neid süüdistati mehe au haavamises.

Kohus mõistis naistelt välja kahjuhüvitise 25 päevamäära ulatuses, mis on nende naiste puhul 150-675 eurot. Lisaks peavad nad kinni maksma kohtukulud summas 7415 eurot. Kohtuotsus pole veel jõustunud, mis tähendab, et selle võib edasi kaevata.

Tegemist on Soome esimese nn #MeToo kohtuasjaga, kus naiste avaldatud info põhjal antakse asi kohtusse. Soomes aga ei sattunud süüpinki mitte mees, vaid meest laimanud naised.

Tomi Metsäketo on hea näide, kuidas ebaõiglaste ahistamissüüdistustega on võimalik inimesi hävitada. Ka USA-s Ülemkohtu kandidaadi Brett Kavanaugh` vastu algatatud laimukampaanias lööb kaasa maailmalammutaja George Sorose rahastatud #MeToo.

Allikas: eestinen.fi, Iltalehti

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused