Soomes peeti piirangute vastasel meeleavaldusel kinni 20 inimest

Maailm,
©Scanpix
Soome politsei

Soomes peeti laupäeval Helsingis koroonaviiruse piirangute vastu korraldatud meeleavaldusel kinni 20 inimest. Kuni 300 inimest oli kogunenud ilma loata korraldatud meeleavaldusele kesklinnas. Rahvahulk ei allunud korraldustele laiali minna ning selle tõttu peeti inimesi kinni.

Helsingis on pandeemia tõttu keelatud enam kui kuue inimesega avalikud kogunemised.

Paljud meeleavaldajad alustasid rongkäiku. Politsei teatel peeti korraldustele mitteallumise tõttu kinni 20 inimest.

Soome ja selle 5,5 miljonit elanikku on pandeemiaga paremini toime tulnud kui mitmed teised riigid. Seda kantakse madala rahvastikutiheduse ja juhistest kinnipidamise arvele.

Pärast seda, kui nakatumus veebruari keskpaigas kasvama hakkas, hakkas valitsus kehtestama uusi piiranguid, mis hõlmas söögikohtade sulgemist.

Varem sel kuul võttis valitsus tagasi seaduseelnõu, mis puudutas liikumispiiranguid teatud regioonides, kuna selle seaduslikkus oli ebaselge.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused