Soomes vägivallatsenud süürlasest isa: tütar jooksis ise rihmale otsa

Maailm,
Tornio pagulaskeskus Soomes
©Sander Ilvest/Postimees

Süüriast Soome saabunud ligi 40-aastane pereisa peksis nahkrihmaga oma nelja last, kellest noorim oli teo toimepanemise hetkel 2-aastane.

Espoos elav mees sai kohtus karistuse nelja lapse väärkohtlemise eest. Isa oli löönud nahkrihmaga kahte algklassides käivat tütart ja kahte väiksemat eelkooliealist poega. Peksmised toimusid aastatel 2016 ja 2017, vahendab eestinen.fi kanalit MTV.

Kahtlused tekkisid siis, kui vanem tütar ei suutnud peksmiste tõttu enam kõndida ja kooli minna ning õpetaja küsis, mis oli juhtunud.

Pereisa eitas vägivalda. Ta tunnistas, et oli vanemat 10-aastast tütart löönud kogemata, kui tahtis lapsi nahkrihmaga hirmutada ja tütar jooksis ise rihmale otsa. Põhjuseks tõi ta stressirohke elu, sest ta oli Soome saabunud kodusõjas Süüriast. Isa põhjendas oma käitumist ja vägivallamärke asjaoluga, et lapsed on väga lärmakad ja aktiivsed ning neil olid pidevalt igal pool sinikad.

Pereema ütles, et isa oli sekkunud väga tihti laste mängu ning löönud neid nahkrihmaga. Tema väitel lõi isa kõige rohkem vanemat tütart, kuna tütar üritas oma õdesid kaitsta. Naine ütles, et kui mees sai aru, et naist ei saa enam peksta, siis hakkas ta peksma lapsi. Tema sõnul oli mees lapsi löönud vähemalt 20 eri korral, aga mitte kunagi vastu nägu, et ei jääks jälgi, vaid vööga vastu tagumikku ja jalgu.

Kohus mõistis isalt laste kasuks välja kokku 1100 eurot hüvitist. Lisaks määrati isale kuus kuud tingimisi vangistust. Otsus pole veel jõustunud ja selle saab edasi kaevata.

Eestisse on tänu EKRE tugevale vastutegutsemisele saabunud vähe pagulasi, kuid isegi nende väikese arvu puhul on toimunud üks naise süütamine süürlase poolt ja teine Süüria mees ähvardas naist põlema panna. Mõlemaid mehi karistati teo eest kohtu poolt.

Tänu oma liberaalsele immigratsioonipoliitikale on Soomet tabanud paljud põgeniku saabumisega kaasnevad hädad, kuid immigratsioonivastase Põlissoomlaste erakonna hinnangul ei taha sealne ühiskond selle üle eriti arutleda.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused