Soomest väljasaadetud iraaklase juhtum võib inimõiguste kohtule valusa löögi anda

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Soomest tagasisaadetud iraaklased Bagdadi lennujaamas. Pilt on illustratiivne.

Soomest Iraaki tagasi saadetud mees ei pruugi surnud olla, tema tütart kahtlustatakse valega kompensatsiooni väljapressimises ja Euroopa Inimõiguste Kohus tegi ennatliku otsuse – nii võib laias laastus kirjeldada üht põhjanaabrite juures puhkenud skandaali.

Sunniidist Iraagi riigiametnik Ali palus 2017. aastal Soomest varjupaika, väites, et kodumaale naasmisel ootab teda šii-iitide kättemaks. Soome tema taotlust ei rahuldanud ja saatis Ali tagasi kodumaale, kus ta väidetavalt seejärel tapeti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas eelmise aasta lõpus, et Soome rikkus inimõiguste kaitse konventsiooni ja Soome riigilt mõisteti tapetud mehe tütre kasuks välja 20 000 eurot kompensatsiooni.

Soome vasakpoolne siseminister Maria Ohisalo teatas seepeale, et riik hakkab mitmeid varasemaid otsuseid ümber vaatama, kirjutas Euroactiv.

Soome Keskkriminaalpolitsei aga on saanud infot, et Ali on tegelikult elus ja tema surmatunnistus on võltsitud. Sellega seoses on kinni peetud tema tütar, keda kahtlustatakse petturluses.

Kui pettus kinnitust saab, siis on oodata asüülireeglite karmistamist Soomes, mis tõstaks ka toetust Põlissoomlastele, ning Euroopa Inimõiguste Kohus saab ennatliku kohtuotsusega kirja miinuspunkti.

Soome saab asüülitaotlejatelt pidevalt petta – nii on riigi ajakirjandus kirjutanud sellest, kuidas somaallased veedavad oma ohtlikul kodumaal pikki puhkusi.

Loe ka: “Aasta pagulaseks” valitud Soome roheliste poliitik pettis riigilt raha välja

2 commentsOn Soomest väljasaadetud iraaklase juhtum võib inimõiguste kohtule valusa löögi anda

 • Avatar

  Mõned aastad tagasi tilkus Rootist välja uudis, kuidas “pabulane” Pakistanist oli end registreerunud isa-poja-vennana ja sai kõigi kolme eest toetust. Ja sisi selgus, et saadud raha eest oli ta kodumaal ehitanud mingit kolm maja milelst paar oli ka müüdud. Kohalikus kogukonnas oli ta kui tuntud sahkerdaja ja esmane põgenemine Rootsi oligi võlgadest pääsemise eest. Aga kuna moslemite püha kohus on mitte moslemeid “kottida”, kuidas aga suudavad siis oli kõik OK. Paljastas tema aga mitmenda põlve “uusasunik” kelle vanemad olid Pakistanis reaalselt “peksa” saanud – seal on siiani mitmeid omavahel sõjajalal olevaid islami rühmitusi.
  Analoogseid pettuseid on tulnud välja ka mujal – Soomest oli juttu aga ka eriti liberaalsed Saksamaa ja Prantsusmaa on selliste pettustega uudistesse jõudnud. Kuna aga nende vallutajate kaitsjad on ennast asukoha maade meediasse ja poliitikasse kõvasti sisse söönud siis antud uudised kaovad kiiresti – tulevad ainult esile väljaannetes nagu “Kapa-Kohila Uudised” – nn peavoolu meedia neid “ülesse” ei korja ja ei avalda.
  Probleem on siin selles, et teema ulatub religioonide ja ajaloo sügavustesse – valge Euroopa ja selle Inimesed on nende jaoks alad ja varad mis tuleb vallutada, ning OMA usku pöörata ja selles SÕJAS on KÕIK vahendid head. Olles selles teemas nii mõned aastakümned ringi tuhninud siis võin öelda, et “jänese urg ulatub väga sügavale” ja ka Eestis on teemaks aga hetkel on see veel tabu ja sellest ei juleta rääkida kõva häälega – eriti meedias ja nagu aeg ka näidanud isegi siin…
  Tuleb arvestada, et islamil on Euroopa ees juba tugev religioosne kogukond kes kasutab islmit kui kiilu mis peab sellel kogukonnal aitama Euroopa allutada oma tahtele. Iva on selles, et islam loodi vastukaaluks kuna Muhammed leidis, et tema algne religioon on LIIGA PEHME usulistele vastastele – kelleks ta pidas kristlasi kes olid ka pundunud tema algsest usutunnistusest (Jeesuse -ism) ja hakkasid jutlustama andeks andmisest.
  Sellest teemast (kes-ja-miks) võiks mitu raamatud kirjutada – tegelikult on sellest asjast vähemalt sadakond raamatud kirjutatud aga see selleks. Nagu öeldud – kurja juur on peitunud ajaloo hämarustesse mis on aga “ümber jutustatud” ja ära-välja redigeeritud isegi Piiblist – muudest raamatutest rääkimata. Aga kuna nüüd on popp istuda nuti-maailmas ja mitte paberist raamatute taga siis on see info vajunud ajaloolisesse musta auku.
  Parafraseerides mõningaid ütlusi – kes ajalugu ei tea elab tulevikuta – väga päeva kohane ütlus ka meie elu kohta.
  Ja kes kes ajalugu ei tea kordab selle tehtud vigasi.

 • Avatar
  Sallivad vihkajad

  Hahahaaaaaa….tõeline fiasko ja läbikukkumine liberaalsetele ‘sallijatele’…hahahaaa

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused