Soomlased annavad teada, et nemad hakkavad Eestile piiritara ehitama

Maailm,
©UU
Praegu näeb piir selline välja. Pilt on illustratiivne.

Soome ettevõte GRK teeb lepinguliselt Kagu-Eestisse piiritara Venemaa piirile. Sarnaseid takistusi rajatakse praegu Poola ja Leedu välispiiridel, vahendab Soome Yle.

Firma tegevjuht Juha Toimela ei taha lepingu kohta palju öelda. “Pean tuginema lepingu salajasuse klauslitele,” ütles ta.

Projektist on Yle sõnutsi vähe räägitud. Eesti on teatanud, et see on 2,5 meetri kõrgune okastraadirullidega terasmaterjalist tara, mis rajatakse Eesti ja Venemaa vahelisele metsaalale.

Esimese 23 kilomeetri ehitus on lõpusirgel, järgneb 35-kilomeetrine lõik, mis peaks valmima aastal 2025. Mõlemas on GRK (endine Granite Building Kallio) partner Eesti ehitusfirma Merko Ehitus.

“Tara on vaid osa reformist. Suurem eesmärk on see, et me saame tehniliselt jälgida kogu idapiiri ööpäevaringselt,” ütleb Eesti politsei ja piirivalve piirikontrolli üksuse asedirektor Egert Belitsev Ylele telefoni teel. See tähendab muu hulgas reaalajas kaamerate jälgimist kogu piiri ulatuses. See osa peaks valmima 2027. aastal.

“Miks lähevad taolised suuremahulised riigihanked välismaale, kuigi võimekus (partner ju Merko Ehitus) on ilmselgelt olemas? Riik siinkohal peaks eelistama kodumaist kapitali ja know-how’d, selle asemel aga kanditakse hange riigist välja… ma ennustan, et teades kohalikke traditsioone, ehitavad selle piiri Eestile lõpuks valmis meie head sõbrad ukrainlased,” kirjutab selle peale Tarmo Multanen Soome Eestlaste Liidust.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused