Soomlased ei taha neli korda aastas venelastele nokut näidata

Maailm,
- Updated
Jaana Rekolainen ei näita venelastele midagi

Soome-Venemaa kaubanduskoja SVKK tegevjuht Jaana Rekolainen hoiatab, et varsti on paljud soomlased sunnitud lahkuma Venemaalt ja ei hakka enam sinna investeerima. Põhjuseks Venemaa Föderatsioonis jõustunud uued nõudmised välismaalaste kohta, kes on nüüd kohustatud läbima regulaarseid meditsiinilisi ülevaatusi, andma sõrmejälgi ja lasta end pildistada totaalse näotuvastamise süsteemi tarvis.

Muuhulgas peavad kõik välismaalased ja nende pereliikmed alates kuuendast eluaastast laskma iga kolme kuu tagant kontrollida ennast süüfilise, AIDSi, pidalitõve, narkootikumide, koroonaviiruse suhtes ja läbima ka röntgeniuuringud. Selle viimase tõttu saab välismaalasi tuvastada juba kaugelt, sest nad hakkavad ju helendama.

Jaana Rekolainen ütles YLE uudistele, et neli röntgeniseanssi aastas on otsene oht tervisele. Tema juhitud kaubanduskoda pöördus Venemaa võimude poole palvega vaadata seadus üle. Ta arvab, et paljud soomlased sõidavad Venemaalt lihtsalt ära ja vene turg ei ole enam atraktiivne ka investeerijate jaoks.

Moskvas elav teatrirežissöör Joel Geronik on segaduses: „Kellel saab olema juurdepääs kogu sellele andmestikule? Kuidas ja milleks hakatakse seda kasutama tulevikus? See pole veel kõige hullem, sest suguhaiguste kontroll on juba täiesti häbiväärne. Sunnitakse näitama ette suguorganeid, ja see on inimese jaoks tõeline alandus. See on lubamatu“.

Kuna asi puudutab mitte ainult soomlasi, vaid ka muid rahvaid ja ka eestlasi, siis kõik Venemaaga tihedamalt seotud eestlased, kasvõi Tiit Vähi, on samuti sunnitud seal pikemalt viibides näitama üht koma teist.

Eesti suursaadik Moskvas hakkab Eestisse puhkusele tulles muidugi kõike eitama, aga saate isegi aru – diplomaatilised värgid…

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused