Sooneutraalsus pühkis Briti teatrilavadelt minema kõik daamid ja härrad

Maailm,
©AFP/Scanpix
Londoni Old Vic Theatre on ka tualetid sooneutraalseks muutnud.

Suurbritannias on sooneutraalsus nõudnud järgmise ohvri. Nimelt teadasid briti teatrid, et publik ei pea enam kauem taluma „solvavaid“ ja soole viitavaid tervitusfraase nagu „daamid ja härrad“. Näitlejate ametiühing Equity on aga ühtlasi soovitanud hoiduda igasugustest esinejate välimusele viitavatest komplimentidest.

Daily Mail kirjutab, et uue agenda toetajate väitel luuakse niimoodi võrdsem õhkkond näitlejatele ja ka neile inimestele publiku hulgast, kes ei identifitseeri ennast ei mehe ega naisena. LGBT aktivistid leiavad, et teatrites juba kümneid aastaid kasutatud pöördumised nagu „mu daamid ja härrad“ on ahistavad ja solvavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näitlejate ametiühing soovitab kõigil Suurbritannia teatritel võtta uus sooneutraalne terminoloogia kasutusele võimalikult kiiresti, seda nii laval kui ka lava taga. Lisaks on ametiühing pannud paika terve hulga uusi suuniseid, mis soovitavad mitte teha näitlejatele komplimente nende välimuse, riietuse, identiteedi või julge käitumise põhjal.

Londoni National Theatre ongi juba näidanud üles toetust uuele agendale ja teatanud, et ehkki esialgu kasutatakse fraasi „mu daamid ja härrad“ veel mõnedes teadetes, liigub teater selle täieliku kaotamise suunas. Ka Royal Shakespeare Company on lubanud teha pingutusi selle nimel, et luua transseksuaale ja mittebinaarse sooidentiteediga inimeste jaoks toetav õhkkond.

Nimax Theatre’i kaasomanik Nica Burns kommenteeris uusi juhised, öeldes: „Teatris käimine on ühe auditooriumi jagatud ja ühine kogemus ning me soovime teha oma publikule heameelt ja pakkude neile suurepärast õhtut. Me ei taha, et keegi tunneks end solvatuna või häirituna.“

Sooagenda raames on teatrid teinud ka teisi muudatusi, näiteks muutis 1818. aastal avatud Londoni Old Vic Theatre oktoobris kõik oma tualetid uniseks tualettideks ja kaotas eraldi WC-d meestele ja naistele.

Allikas: The Daily Mail

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused