Soovahetusäri manipuleerib uuringutulemustega, varjates sellega vaimsete probleemide jätkumist soovahetuse puhul

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Transsooline geiparaadil.

American Journal of Psychiatry (AJP) avaldas hiljuti täienduse 2019. aastal ilmunud Rootsis tehtud uurimusele, mille põhjal aitab soovahetuse operatsioon kaasa end transsoolisteks nimetavate isikute vaimse tervise paranemisele. Uue analüüsi põhjal tehtud järelduste kohaselt ei vähenda aga ei hormoonravi ega soovahetusoperatsioon nn transsooliste inimeste vajadust psüühilise tervisega seotud ravi järele.

Ameerika arstid Andre Van Mol, Michael Laidlaw, Miriam Grossman ja Paul McHugh’ selgitavad Public Discourse’is, mis viis Rootsi artikli järelduste ümbersõnastamiseni ning väidavad ühtlasi, et teadusuurimuste usaldusväärsuse osas ilmneb kõige rohkem probleeme just uurimuste puhul, mis puudutavad transsoolisi inimesi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ameeriklased täheldavad, et Rootsi uurimuse autorid olid kasutanud transsooliste järelravi mõõtmiseks vaid kolme tulemust: antidepressantide ja ärevusevastaste ravimite välja kirjutamist, meeleolu- ja ärevushäire korral tehtud arstivisiite ning enesetapukatsele järgnenud haiglaravi.

Samas jäeti kasutamata andmed sooritatud enesetappude kohta ning arsti visiitide, ravimite väljakirjutamise ning haiglaravi kohta teiste meditsiiniliste või psühholoogiliste diagnooside korral, mis olid potentsiaalselt seotud soovahetuse raviga. „Need väljajätmised viitavad andmete meelepärasele valimisele soovitud tulemuse saavutamiseks,“ kirjutavad Ameerika spetsialistid.

Nad tutvusid ka ühe teise, 2011. aastal Rootsis tehtud uurimusega, mis näitab, et soovahetuse läbi teinud inimestel on võrreldes tavapopulatsiooniga 19 korda suurem soodumus enesetapuks ja ligi kolm korda suurem võimalus sattuda psühhiaatrilisse hooldushaiglasse.

Endine Johns Hopkinsi haigla psühhiaatriaosakonna juhataja McHugh lõpetas oma haigla meditsiinikoolis soovahetusoperatsioonide tegemise pärast seda, kui avaldati uurimus, mis näitas, et operatsioon ei aita kaasa transsooliste patsientide mentaalse või sotsiaalse tervise parandamisele.

Ameeriklaste sõnul kasutavad nn soovahetusäriga tegelejad manipuleeritud uurimusi sageli selleks, et veenda näiteks lapsevanemaid võimaldama oma lastele ja teismelistele hormoonravi ning isegi operatsioonide tegemist.

„Neid ebaeetilisi lõikusi rahastab USA riiklik tervishoiuinstituut NIH, mis väidab, et tegeleb ebausaldusväärsete probleemide kõrvaldamiseks. Kuid kõik need eksperimendid on midagi hoopis enamat kui lihtsalt ebausaldusväärsed; tegemist on eetikareeglite rikkumisega, millega tekitatakse lastele ja teismelistele püsivat kahju, seda poliitilisele aktivismile ja valeteadusele tuginedes,“ kirjutavad Ameerika teadlased.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused