Soros rahastab kliimapaanikat, teadlased aga ütlevad, et erakorralist olukorda pole ja kliimavõitlus on hetketrend

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
India kliimavõitlejad räägivad erakorralisest olukorrast, kuid teadlased eitavad seda.

Mööduval nädalal toimus ülemaailmselt nn globaalne kliimastreik, mille suurrahastajaks on osutunud ei keegi muu kui George Soros ise.

Hiljutiste andmete kohaselt toetas Soros globaalse kliimastreigi organiseerimise taga seisvaid radikaalseid gruppe ligi 25 miljoni dollariga. USAs asuva Media Research Centre’i andmetel said vähemalt 22 kliimastreigil osalenud vasakpoolsete aktivistide gruppi aastate jooksul Sorose avatud ühiskonna toetusfondide võrgustikust kokku 24 854 592 dollarit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ehkki avalikkusele esitletakse protestide initsiaatorina 16-aastast Greta Thunbergi, on globaalsel kliimastreigil väga selgelt hästi rahastatud, radikaalsete keskkonnaaktivistide sõrmejäljed. Korraldajate hulgas olid näiteks sellised Sorose nisa otsas rippuvad ühendused nagu Fund for Global Human Rights, Global Greengrants Fund, Amnesty International, Color of Change jne.

Kõigil neil ühendustel on oma kliimaagenda ja eesmärgid, nagu näiteks ülemaailmse süsinikdioksiidi heitkoguste radikaalne vähendamine, 100% nn puhta energia saavutamine, fossiilkütuste kasutamise täielik lõpetamine ja inimõiguste eest võitlevate roheliste liikumiste loomine.

Sel ajal kui lapsed tänaval marssisid, laulsid ja tantsisid, esitas aga enam kui 500 teadlast ja kliimaprofessionaali ÜROle ettepaneku korraldada kliimamuutuste teemal tõeline ja avatud debatt. „Kliimateadus peaks olema vähem poliitiline ja kliimapoliitika peaks olema rohkem teaduslik,“ kirjutasid teadlased oma deklaratsioonis.

„Teadlased peaksid tegelema kliimasoojenemisega seotud küsimuste ja liialdustega avatult, poliitikud aga peaksid ilma emotsioonideta võtma arvesse kõiki globaalse soojenemisega seotud tõelisi kasusid, aga ka arvatavaid kulusid. Nii nagu tuleks võtta arvesse ka tõelisi kulusid ning arvatavaid kasusid,“ seisis deklaratsioonis.

Teadlased nõudsid muuhulgas ka seda, et avalikkus suhtuks lugupidamisega teaduslikku ja majanduslikku tegelikkusesse ega tormaks kaasa iga populaarse hetketrendiga. „Kliima osas puudub erakorraline olukord. Seega ei ole ka mingit alust paanikaks ega hirmutamiseks,“ kinnitasid teadlased.

„Oleme tungivalt vastu 2050. aastaks püstitatud kahjulikule ja ebarealistlikule CO2 null emissiooni eesmärgile,“ seisab deklaratsioonis. „Rahvusvahelise poliitika eesmärk peaks olema usaldusväärse ja taskukohase energia tagamine kogu aeg ja igal pool maailmas.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused