Sorose agenda valmistub enne USA valimisi sotsiaalmeediat oma kontrolli alla võtma

Maailm,
©Internet
Facebook on Eestiski suusulgejana tuntud.

Facebook on valmis kutsuma ametisse oma uue järelevalvenõukogu, mille kahekümnest liikmest kaheksateistkümnel on tihedad kontaktid globalistist miljardäri George Sorose ja tema Avatud Ühiskonna Fondiga. Samm on tekitanud pahameelt konservatiivide ridades, kes pelgavad, et tulemas on uus massiline tsenseerimine. Financial Timesi andmetel alustab uus järelevalvenõukogu tegevust juba enne 3. novembril toimuvaid USA presidendi valimisi.

Nõukogu hakkab tegelema sisuhaldajate otsuste vastu esitatud kaebustega. Esimesed kaebused võetakse arutelu alla ilmselt oktoobri keskel, kuid iga kaebuse läbitöötamiseks võib kuluda kuni 90 päeva, mis tähendab, et nõukogu võib langetada oma otsused presidendivalimistega seoses tehtud kaebuste osas alles uue aasta alguses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Facebook on juba teatanud, et nädal enne valimisi ei luba platvorm edastada poliitilist reklaami, mis on tagasilöök just Trumpi kampaaniale, kuna Trump kasutab sotsiaalmeediat vasakpoolsest peavoolumeediast mööda minemiseks. Samas võib Facebook minna kampaaniareklaamide keelustamisest ka kaugemale, näiteks plaanitakse nn hädaolukorra plaani koostamist valimisõhtuks ja võidakse piirata ka valimistega seotud info postitamist juhul, kui olukord Ameerika Ühendriikides peaks muutuma väga „kaootiliseks“. Väidetavalt on Facebookil valmis mitmeid erinevaid valimistega seotud tegutsemisplaane, mida kasutatakse vastavalt olukorrale.

Hillary Clinton on juba öelnud, et Joe Biden ei tohi mitte mingil tingimusel oma kaotust tunnistada ja kontroll sotsiaalmeedia üle aitab kaasa avalikkusele esitatava narratiivi loomisele.

Üks tähtsamaid teemasid sotsiaalmeedias nii valimiste eel kui ka järel on ilmselt valimispettused. Trump ja vabariiklased on avaldanud muret valimissüsteemi usaldusväärsuse üle, põhjusel, et sel aastal oodatakse tavapärasest rohkem posti teel hääletamist, mis aga ei ole nii turvaline. Posti teel saadetud hääletussedelite kokku lugemiseks võib kuluda nädalaid ja sel ajal võib tulla ette ka rahutusi. Alles möödunud nädalal arreteeriti seoses valimispettusega üks Ida-Texase demokraadist valimisametnik, lisaks on avastatud teisigi valimispettusi, mille uurimisega tegeleb FBI ja justiitsministeerium.

Ent hoolimata põhjendatud murest posti teel tehtavate valimisrikkumiste pärast, märkis Twitter hiljuti kahtlaseks Donald Trumpi sõnumi: „Ole teadlik, kuidas hääletada posti teel turvaliselt.“ Facebook plaanib aga valimiste eel võtta kõrgendatud tähelepanu alla n-ö agressiivsemad postitused ja ka posti teel hääletamise kohta levitatava „valeinfo“.

Nii või teisiti, juhul kui Trump peaks seadma valimistulemused ja posti teel hääletamise protsessi kahtluse alla, juhul kui ta kuulutab end valimiste võitjaks enne, kui sotsiaalmeediaplatvormid teda võitjaks peavad või kui valimistejärgne Ameerika langeb kaosesse, siis on Facebookil ja tema järelevalvenõukogul tohutu võim ameeriklasteni jõudva info üle.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused