Sorose asutatud ajupesuülikool on sunnitud Budapestist lahkuma

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
Budapestis jääb üks Sorose pesa vähemaks.

Ungari Kesk-Euroopa Ülikool teatas esmaspäeval, et on pärast pikka ja ägedat kohtuvaidlust peaminister Viktor Orbáni valitsusega sunnitud viima oma programmid Budapestist üle Viini.

1991. aastal rajatud ja New Yorgi osariigis registreeritud ülikool sattus võimude huvi objektiks 2017. aasta aprillis Ungaris vastu võetud seadusega, mis kehtestab välisülikoolidele ranged nõuded, vahendab BNS. CEU pole suutnud kõiki nõudeid täita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“CEU sunnitakse lahkuma,” ütles Ungari-USA skandaalse rahvusriikide vaenaja, miljardäri George Sorose asutatud ülikooli rektor Michael Ignatieff. “See on pretsedenditu. USA institutsioon aetakse välja NATO liitlasriigist.”

Tegu on rektori täiesti kohatu kommentaariga, sest NATO on sõjaline organisatsioon ja sõjaliste liitlassuhete kaasamine poliitilistesse ja ideoloogilistesse vastuoludesse on vastutustundetu. Soros on avalikult deklareerinud vastuseisu rahvusriikidele ja toetust globalismile – on ilmselge, et tema toetatud organisatsioonid lähtuvad samast loogikast.

Ungari on immigratsioonivastane ja oma suveräänsust hoidev riik. Kui tekivad ideoloogilised ja poliitilised vastuolud välisrahastatavate ülikoolidega, peab riik hoidma oma joont, mitte lubama võõrideoloogiatel omariiklust õõnestada. Kahjuks läks kõnealune ülikool vastuollu ühe iseotsustava riigi põhimõtetega ja peab astuma hakkama. Nii lihtne see ongi.

Sõjaline koostöö NATO raames Ungari ja USA vahel jätkub kindlasti ka pärast ülikooli kolimist ja midagi halba peale Sorose ühe tugipunkti kadumist ei juhtu.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused