Šotimaa lubab oma arvamust ainult siis, kui see neomarksistliku sooideoloogiaga kokku sobib

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Šotlastel tundub olevat ükskõik, mis kildi all peidus on. Pilt on illustratiivne.

Šotimaal eemaldati koolist 17-aastane noormees, kes tõdes klassis, et eksisteerib vaid kaks sugu – mees- ja naissugu. Poiss filmis oma õpetajat ja tolle reaktsiooni, kes teatas, et koolis ei tohtivat selliseid asju öelda.

Aberdeenshire’i Mearns Academy õpilane Murray jagas koolis tehtud videot sotsiaalmeedias, kuna soovis paljastada Šotimaa koolides läbiviidavat vasakäärmuslikku ja pseudoteaduslikku propagandat. Ühtlasi väljendas ta tõsist muret selle üle, et juba väga väikestele lastele räägitakse koolis, kuidas poisid on tüdrukud ja tüdrukud on poisid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

I, Hypocrite nimelise youtuber’i abil massiliselt levinud videost selgub, et kõigepealt saadeti Murray klassist välja ning õpetaja teatas talle, et ehkki noormehel on õigus oma „arvamusele“, ei tohi ta sellest koolis rääkida, sest „võimude“ ja kooli põhimõtete kohaselt on olemas palju sugusid; vastupidise väitmine ei olevat aga vastuvõetav ning võrduvat diskrimineerimisega.

Evening Standard vahendab, et seejärel eemaldati noormees koolist esialgu nädalaks, kuid ilma õpetaja loata video levitamise eest pikenes koolipaus kolmele nädalale. Lõpuks teatati Murray’le, et ta ei saa enam üldse oma kooli tagasi minna.

Murray sõnul kutsuti ta koos emaga kooli ja teatati, et kooli juhtkonna arvates ei ole sobiv, kui noormees lõpetab oma haridustee Mearns Academy’s ja et ta ei saa sinna enam tagasi minna. Noormehe sõnul on tegemist keerulise olukorraga ja ta pelgab, et ka uue kooli leidmine võib osutuda raskeks.

I,Hypocrite organiseeris GoFundMe kodulehe kaudu Murray abiks heategevusliku korjanduse, kuid paraku otsustas GoFundMe Murray kampaanialehe kinni panna, väitega, et rikutud on kodulehe kasutustingimusi.

Šotimaa on maailma esimene riik, kus möödunud aastal muudeti LGBTI-agenda koolide õppekavas kohustuslikuks.

Allikad: Evening Standard, Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused