Sotsiaalmeediahaid tsenseerivad president Trumpi peamiselt vaid seetõttu, et ta on Trump

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Facebook. Pilt on illustratiivne.

Jätkuvalt ideoloogilise tsenseerimisega tegelev Facebook keelustas Donald Trumpi video, milles USA president viitab tõsiasjale, et lapsed on koroonaviiruse suhtes „peaaegu immuunsed“. Ka Twitter keelustas sellesama video Trumpi kampaaniakontol.

Kolmapäeval Fox Newsile antud intervjuus ütles Trump: „Kui vaadata lapsi, siis lapsed on peaaegu – ja ma ütleksin, et peaaegu üsna kindlalt – haiguse vastu immuunsed.“ Ta ütles seda kommentaarina koolide avamise kohta. Ka mitmed esialgsed uuringud on kinnitanud, et lapsed on koroonaviiruse suhtes resistentsemad kui täiskasvanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Facebook nimetas Trumpi väidet libauudiseks ja ohtliku valeinfo levitamiseks. Twitter omakorda teatas, et arestib Trumpi kampaaniakonto seniks, kuni video on sealt eemaldatud, põhjendades oma sammu samuti valeinfo levitamisega. Video võetigi kontolt maha, et oleks võimalik konto taas aktiveerida.

Teadlased tegelevad jätkuvalt laste puhul esineva Covid-19 viiruse resistentsuse uurimisega. Andmeid on küllaltki keeruline koguda, kuna nakkuse saanud lastel ei avaldu sageli mingeid sümptomeid, ent Londoni hügieeni- ja troopilise meditsiini kooli hiljutine uurimus näitas, et alla 20-aastased on koroonaviiruse suhtes tunduvalt immuunsemad kui vanemad inimesed. Ühe teise sarnase uurimuse kohaselt on alla 19-aastaste haiglaravi vajavate koroonaviirusega patsientide osakaal kõigest 0,8%.

Tšehhi epidemioloog Rastislav Maďara sõnul võivad lapsed küll viirusesse nakatuda, kuid suure tõenäosusega juhtub seda väga harva. Selle põhjust ei ole teadlased veel suutnud selgitada ja lõplikuks kinnituseks on vaja rohkem uurimusi ja andmeid. „On ilmnenud, et lapsed ei ole tõhusad viirusekandjad, ent oleksin esialgu siiski ettevaatlik,“ ütles Maďar.

Sotsiaalmeediavõrgustikud on viimasel ajal hakanud president Trumpi kontosid väga rangelt kontrollima. Näiteks juunis, kui Trump reageeris Minneapolises toimuvatele protestidele ja hoiatas oma postituses, et rüüstamisele vastatakse tulistamisega, võttis Twitter postituse maha, kuna tegemist olevat olnud vägivalda soosiva postitusega. Juunis aga eemaldas Facebook postitusi Trumpi kampaaniakontolt, väitega, et kasutatud on natsisümboleid.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused