Sotsiaalmeediaplatvorm Parler: katsed meid hävitada on rünnak sõnavabaduse vastu

Maailm,
- Updated
Twitter nügib Parleri äpi välja.

Sotsiaalmeediaplatvormi Parler tegevjuht John Matze leiab, et alustatud on koordineeritud rünnakut konservatiivide sõnavabaduse vastu sotsiaalmeedias ja suured tehnoloogiahiiud tegelevad süstemaatiliselt Parleri blokeerimisega, eesmärgiga sulgeda alternatiivne platvorm.

„Kõik meie allhankepartnerid, alustades tekstisõnumite ja e-kirjade vahendajast kuni juristideni, lahkusid päevapealt ja korraga,“ ütles Matze intervjuus Fox Newsile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Varasemalt tuli Matze välja ka avaldusega, milles ütles, et tegemist on tehnoloogiahiidude koordineeritud rünnakuga konkurendi hävitamiseks. „Me olime liiga edukad liiga kiiresti.“ Ja lisas: „Sõda konkurentsi ja sõnavabaduse eest jätkub ning meid ei tasu veel maha kanda. #speakfreely“

Matze tuli välja oma avaldusega pärast seda, kui lisaks Google’ile ja Apple’ile teatas ka Amazon, et eemaldab Parleri oma veebiserveritest.

„Pühapäeva öösel sulgeb Amazon oma serverites kõik meie teenused eesmärgiga eemaldada sõnavabadus internetist täielikult,“ kirjutas ta.“ On võimalus, et Parlerit ei leia internetist umbes nädala; see on aeg, mis meil kulub platvormi uuesti nullist ülesehitamiseks.“

„Me teeme kõik endast oleneva, et leida kiiresti uus teenusepakkuja, sest meil on veel teisi konkurente. Ent Amazon, Google ja Apple tegid seda teadlikult ja koordineeritult, teades, et meie valikud on piiratud ning et selline tegevus tekitab eriti suurt kahju just nüüd, mil tehnoloogiahiiud sulgesid president Trumpi kontod.“

Matze nimetas sellist tegevust rünnakuks kõigi vastu. „Nad teevad koostööd, kindlustamaks, et ühel ja samal ajal kaoks ligipääs mitte ainult meie äppidele, vaid nad põhimõtteliselt lülitavad täna õhtul [pühapäeva õhtul] meid välja kõigis oma internetiserverites,“ ütles Matze. „Nad ei ürita hävitada mitte ainult meie äppi, vaid kogu ettevõtet.“

Senati vabariiklasest saadik Devin Nunes kutsus üles kiiresti alustama suurte tehnoloogiaettevõtete tegevuse uurimist. „Tegemist on selgelt konkurentsieeskirjade, kodanikuõiguste ja RICO akti rikkumisega. Kohe tuleks alustada uurimist kõigi nende inimeste suhtes, kes seda rünnakud koordineerivad; see ei ole rünnak mitte ainult ühe ettevõtte vastu, vaid meie kõigi, minu, sinu vastu,“ ütles Nunes Fox Newsile.

Allikad: Fox News, Newsmax

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused