Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsiaalmeediaplatvorm Threads tsenseerib transideoloogiat kritiseerivaid postitusi

11.07.2023
Kus on Z, seal on ka tsensuur.
© Scanpix

Zuckerbergi Metale kuuluv sotsiaalmeediaplatvorm Threads on asunud tsenseerima transideoloogiat kritiseerivaid postitusi. Konservatiivse konto Libs of TikTok administraator Chaya Raichik kirjutas Threadsis, et „mittebinaarsust tegelikult ei eksisteeri“. Samal päeval tembeldati postitus vihakõneks ja eemaldati. Raichik ütles Daily Caller News Foundationile, et postituse eemaldamine ei tulnud siiski väga suure üllatusena, kuna Meta tegevjuht Mark Zuckerberg on konservatiivide tsenseerimise poolest tuntud, seda nii Facebookis kui ka Instagramis.

„Liitumise järel laekus mulle ainuüksi paari tunni jooksul hulgaliselt tapmisähvardusi, inimesed jagasid minu elukoha aadressi ja mul soovitati end ära tappa,“ rääkis Raichik. „Ühtegi neist postitustest maha ei võetud, ehkki ma neist teavitasin. Eemaldati ainult minu fakti konstateeriv postitus.“ Raichiki sõnul on tema pihta suunatud agressiivsetele ähvardustele mittereageerimine silmakirjalik ega käi kokku Zuckerbergi enda ootustega hoida Threads sõbraliku keskkonnana.

Kasutustingimuste kohaselt jälgib ka Threads Meta Instagramile sarnaseid reegleid, kuna tegemist on Instagramiga seotud äpiga. Instagrami reeglites on kirjas, et eemaldatakse vihakõne sisaldavad postitused ja vihakõne on defineeritud „otsese rünnakuna inimeste vastu… nn kaitstava tunnuse alusel: rass, etniline päritolu, rahvus, puue, usuline kuuluvus, seksuaalne sättumus, sugu, sooline identiteet ja tõsine terviseprobleem“.

„On selge, et Big Techi kallutatud tsensuur toimib endiselt igal pool välja arvatud Eloni Twitteris,“ ütles Raichik.

Hiljuti eemaldas näiteks YouTube tuntud ühiskonnakriitiku Jordan Petersoni podcasti, milles Peterson kritiseeris samuti transideoloogiat. YouTube tembeldas Petersoni podcasti pealkirjaga „Trans: When Ideology Meets Reality“ vaenuõhutamiseks ja kogukonna reeglite rikkumiseks, täpsustamata samas, mida konkreetsemalt silmas peetakse.

Peterson kommenteeris podcasti eemaldamist Twitteris, avaldades sügavat pettumust. Ta viitas woke-korporatsiooni kõrgetele ülemustele, „kes arvavad, et kuulajatel puudub mõistus”. Petersoni sõnul kasutab väike seltskond aktiviste ära oma positsiooni, tembeldades teda vihakõne propageerijaks, kuna ta ei kiida heaks teatud tegevusi, mis puudutavad lapsi.

Allikad: Daily Caller News Foundation, The Daily Signal, Life Site News