Steve King: nuhkimisskandaali jäljed viitavad Obamale ja Clintonile

AFP_HV57I

Möödunud nädalal USA esindajatekoja luurekomisjon poolt avalikustatud memo skandaali puhul ei saa välistada ka endise USA presidendi Obama seotust.

Nii väitis vabariiklaste esindajatekoja liige Steve King laupäeval. „Otsige hoolega Obama näpujälgi,“ ütles King. „[Demokraadid ja nende liitlased] kaitsevad Barack Obamat ükskõik mis hinnaga ja nad kaitsevad Hillary Clintonit peaaegu ükskõik mis hinnaga, kui nad just ei pea teda ohverdama Obama kaitsmiseks.“

King kutsus üles teostama edasist uurimist selle kohta, mis roll, juhul kui, oli Obamal ja tema valitsusel Trumpi kampaanianõunike Carter Page’i ja George Papadopoulose pealkuulamise korraldamisel vastuluureseadust (FISA) rikkudes.

Avalikustatud memo viitab selgelt sellele, et FBI ja justiitsministeerium (DOJ) kuritarvitasid oma võimu ja seda Obama administratsiooni ajal. King on veendunud, et jäljed viivad Barack Obama endani. „Kuid kohale jõudmine võib võtta aega ja ma ei ole kindel, et tõendid meid tingimata temani juhivadki. Kuid on olemas piisavalt selged vihjed sellele, et me peaksime lähemalt uurima ja teada saama. Aga kui see ei ole Barack Obama, siis kes see on?“ küsib King ja lisab, et nimekirjas on juba uskumatult suur hulk väga kõrgeid ametnikke, nagu näiteks peaprokurör Loretta Lynch ja FBI endine direktor James Comey. „Ma ei usu, et me oleme kunagi varem näinud nii pikka nimekirja väga kõrgetest ametnikest, kes on mässitud millessegi, mida võib nimetada poliitiliseks partisanluseks. Nad andsid FBI-le ja DOJ-le relvad, millega viia läbi opositsiooni vastu suunatud uurimine, mille niite tõmbas presidendikandidaat Hillary Clinton ja [Hillary poolt rahastatud] Demokraatide Rahvuskomitee tšekiraamat,“ ütles King.

Kingi arvates otsis Obama administratsioon võimalusi kasutada Hillary Clintoni kampaaniale edumaa andmiseks riigi luurevahendeid, et nuhkida tolleaegse presidendikandidaadi Donald Trumpi ja tema poolehoidjate järgi.

Allikas:

Refereeris Triin van Doorslaer


Seonduvad lood:

Kommentaarid