Suhtumine on muutumas: Prantsusmaa teatab, et EL-i piirid jäävad migrantidele suletuks

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Prantsusmaa peaminister Jean-Yves Le Drian.

Euroopa Liit ei allu Türgi väljapressimisele ning tema piirid jäävad Ankara ähvardustest hoolimata migrantidele suletuks, ütles Prantsuse välisminister Jean-Yves Le Drian kolmapäeval.

“Kreeka ja Schengeni ala piirid on suletud, ja me tagame, et need jäävadki suletuks,” ütles Le Drian Prantsuse senatis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan on teatanud, et ei takista enam põgenikke ja migrante Eroopasse suundumast, ning Türgi-Kreeka piirile ongi koondunud tuhanded inimesed, kes püüavad üle piiri tungida.

Erdoğan ütles kolmapäeval, et Euroopa riigid peavad toetama Türgi lahendusi Süürias, kui tahavad rändekriisist jagu saada.

“Kui Euroopa riigid tahavad probleemi lahendada, peavad nad toetama Türgi jõupingutusi poliitiliste ja humanitaarlahenduste saavutamiseks Süürias,” lausus ta.

Le Driani sõnul tuleb Erdoğanil oma kavatsused NATO liitlastega selgeks rääkida, mitte nõuda toetust oma ühepoolsetele sammudele Süürias.

“Meil on vaja kiiresti avameelset ja tõsist avalikku arutelu Türgiga, et teada, milline on tema seisukoht ja millised meie ühised huvid, vastasel juhul me sellest välja ei tule,” ütles Prantsuse välisminister.

Ilmselt pole muidu migratsiooni ja multikultuursust toetava Macroni-Prantsusmaa meelemuutuse taga mitte soov Euroopa kaitsta, vaid kohalejõudnud arusaam, et migrandihordid võivad Euroopa kultuuriruumi uputada. Asi seegi. (AFP-BNS-UU)

One commentOn Suhtumine on muutumas: Prantsusmaa teatab, et EL-i piirid jäävad migrantidele suletuks

  • Avatar

    “… kiiresti avameelset ja tõsist avalikku arutelu Türgiga…” Mida nendega arutada? Pole varasemast midagi õpitud ilmselt. Piiri on vaja valvata ja kaitsta, vajadusel relva jõul, nagu ungarlased, see on ainus lahendus.
    Kuidas jätkub inimkaubandus Itaaliasse, Hispaaniasse- nagu ennegi või? Selles osas ei näi mingist meelemuutusest midagi kuulda olema.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused