Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suri Strasbourgi tulistamise ohver… mitmes ta nüüd oligi?

-
17.12.2018
Tulistamispaik Strasbourgis – küll seegi varsti ununeb, sest uued rindeteated tulevad peale.
© EPA/Scanpix

Islamiäärmuslaste rünnakud on Euroopas nii tavaliselt muutunud, et neil uudistel on juba tegu meedia uudistekünnisest üle ronimisega.

Suri veel üks Strasbourgi jõuluturu rünnakus viga saanud inimene ja ohvrite arv tõusis sellega viieni, teatasid pühapäeval võimuesindajad ja lähedased. “Minu vend Barto Pedro Orent-Niedzielski suri veidi aega tagasi,” kirjutas 36-aastane poolakas suhtlusvõrgustikus Facebook. Tulistamises sai haavata veel 10 inimest, vahendab BNS.

Kajastamises on juba ammu tuntav selge nihe – üksluine, neutraalne ja tüdinud faktide konstanteerimine. Enam ei lähe sajad tuhanded inimesed tänavatele loosungitega “Meid ei hirmuta”, riigijuhid kõige ees. Sest tegu pole enam šokeeriva uudsusega, vaid igapäevase rindeteatega: “Lääne(-Euroopa)rindel muutusteta…”

Prantsuse politsei lasi neljapäeval maha 29-aastase mehe Cherif Chekatti, kes üritas politseid nähes ühte hoonesse põgeneda, kuid pöördus ringi ja tulistas neid. Korrakaitsjad avasid vastutule ja tapsid Chekatti, kirjutatakse uudistes. Saksamaal oli teada mehe ülikriminaalne minevik ja Prantsuse luure hoidis tal silma peal, aga lasud ikkagi kõlasid ja viis inimest ei lähe enam kunagi jõuluturule.

Strasbourgi tulistaja isa Abdelkrim Chekatt ütles intervjuus Prantsuse telekanalile France 2, et tema 29-aastane poeg Cherif oli islamiriigi toetaja. Prantsuse võimude info kohaselt oli terrorist üks Prantsusmaal elavast 12 000-st gängster-džihadistist, keda jälgitakse, aga keda ei suudeta kontrollida. Need on noored mehed, enamasti vaestest pagulasperedest, kes alustavad väiksemate kuritegudega, narkokaubanduse ja röövimistega, kuni lõpetavad terrorismiga, vahendab The Guardian.

Strasbourgi jõuluturg avati reedel uuesti suurte julgeolekujõudude valve all. Avamise puhul korraldati pidulik tseremoonia, millest võttis osa ka siseminister Christophe Castaner. Muidugi kõlasid kõned – meid ei hirmuta keegi! Aga ikka hirmutab küll, kui suvaline pühasõdalane järsku tavalise lauanoaga vehkima hakkab! Muide, allahikummardajate väljasaatmise asemel otsustas Prantsusmaa keelustada “teatud tüüpi noad”.

Kui jälgida islamiterrorismi kajastamist, siis on see naljanumbriks muutunud. Ohvrite arv kõikus esimestel päevadel meedias kõvasti, kahe ja nelja vahel ja jäi siis kuskile pidama. Kurjategija motiivi ümber käis suurem sogamine, alates Islamiriigi kuulutamisest, et see olevat nende mees, kuni AFP väideteni, et see oli vaid üks tavaline kurjategija. Viimane kui väljaanne kirjutas “kurjategija motiiv on ebaselge”, kuigi oli teada, et tegu on sisserändaja taustaga inimese ja moslemiga, kes karjus lisaks “Allahu akbar!”

Ahastuses on ainult lähedased, muu ühiskond unustab juhtunu ruttu, sest see on “uus normaalsus”. Terrorism on hirmus nähtus, aga liberaalne Euroopa kujundab tast vältimatu paratamatuse – see on ka arusaadav, sest põhjusega ehk massimigratsiooni ja selle pidurdamisega ei tegele keegi. Õigemini ei taha, ei soovi ja ka ei julge, sest Euroopa on juba Molenbeeke täis. Charlie Hebdost Bataclanini, Bataclanist Brüsselini, Brüsselist Nizzani… – see rünnakute ahel aina pikeneb ja seda ilma jõuvõteteta enam ei pidurda. Jõudu kasutada aga ei luba “euroopalikud väärtused” ehk poliitkorrektsus,

Eesti reaktsioon jääb ka üha leigemaks. President, peaminister ja hukkamõistuminister Mikser teevad diplomaatilisi suukulutamisi, mille tagant puuduvad igasugused reaalsed emotsioonid. Mis lubab nii väita? Aga mida me teame oma kahest hukkunust Nizzas? Kuidas nad sealt ära toodi? Kuidas aidati peresid? Mida nood ise juhtunust arvasid? Meedia ja riigivõim olid vait nagu kuldid rukkis…

Islamiterrorism kogub Euroopas jõudu. Esialgu tegutsevad “üksikud hundid”, kuid varsti minnakse ilmselt rakukeste peale üle, kohale jõuavad Islamiriigist põgenevad kõrilõikajad, kes varjavad ennast Molenbeekides, ja rändepakti kaudu tuleb pühasõdalastele üha enam lisa. Või siis pole varsti terrorismi enam vajagi ja šariaadipolitsei võib tänavatele tulla, sest islamiparteid on poliitilise võimu üle võtnud.

Selline tulevik pole veel kindel, aga seda luuakse juba täna. Kui ainult konservatiivid, rahvuslased ja immigratsioonivastased kõike ära ei riku…