Suri USA endine president George H. W. Bush 

Hetk pikal eluteel.

Mitmed Ameerika presidendid on jätnud selle suurriigi ajalukku olulise jälje ja üheks neist on George H. W. Bush.

USA-s suri 94 aasta vanuses riigi endine president George H. W. Bush, kes aitas riigi juhtida läbi külma sõja lõpuaastate, teatas reede õhtul tema perekond.

“Teatame Jebi, Neili, Marvini ja Doroga kurbusega, et meie isa suri pärast 94 tähelepanuväärset aastat,” teatas ekspresident George W. Bushi perekond kõneisiku vahendusel Twitteris. “George H. W. Bush oli suurepärane inimene ja parim isa, keda soovida võib.”

Aprillis suri Bushi abikaasa endine esileedi Barbara Bush, kellega ta oli abielus 73 aastat. Bushist jääb  maha viis last ja 17 lapselast.

Teise maailmasõja kangelane, kes oli president Nõukogude Liidu kokkuvarisemise ajal ning juhtis koalitsiooni võidus Iraagi üle Kuveidis, kaotas esimese ametiaja järel majandusprobleemide tõttu demokraat Bill Clintonile.

Senaatori poeg Bush tegi poliitilist karjääri kongresmenist USA suursaadikuks Hiinas ja ÜRO-s, Vabariikliku Partei esimeheks ja CIA direktoriks. Ta oli kahel korral ülipopulaarse Ronald Reagani asepresident. USA 41. president tunnistas ta ise, et tal on raske “sõnastada nägemust” ning talle võis saada saatuslikuks otsus murda valijatele antud lubadust uusi makse mitte kehtestada.

USA president Donald Trump avaldas laupäeval lugupidamist endisele riigijuhile George H. W. Bushile, tunnustades tema eluaegset riigiteenimist ja “vankumatut juhirolli” külma sõja lõpuaastatel.

“Ühineme Melaniaga leinava riigiga, mälestades endist presidenti George H. W. Bushi,” ütles Trump Buenos Aireses, kus ta osaleb G20 tippkohtumisel. “Oma aususe, relvitukstegeva huumori ning vankumatu pühendumisega usule, perekonnale ja riigile innustas president Bush terveid põlvkondi kaasmaalasi riigiteenistusse.”

Allikad: AFP-AP-BNS

Kommentaarid