Surma hõng ka pärast surma: kindral Soleimani matuserongkäigul sai tunglemises hukka 40 inimest

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Iraani kindral Soleimani matused olid rahvarohked.

Paljutähenduslikuks võib pidada seda, kui tapmiste korraldajast ise tapmise ohvriks langenud Iraani kindrali matustel taas veri voolab.

USA droonirünnakus tapetud Iraani kindrali matuserongkäigus sai teisipäeval tunglemises surma 40 ja vigastada üle 200 inimese, teatas riigitelevisioon.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kakssada kolmteist inimest sai viga ja 40 kaotas elu ülerahvastatuse tõttu matuserongkäigus,” ütles Iraani kiirabiteenistuse ülem Pirhossein Koulivand televisioonile. Kannatanud toimetati kohe haiglasse, kinnitas ta.

AFP korrespondentide sõnul oli revolutsioonikaardi eliitüksuse Quds komandöri kindral Qasem Soleimani kodulinn Kerman  matusetalitusele saabunud rahvast tihedalt täis. Riigitelevisiooni ülekande põhjal jagus inimesi ka linna ümbruse mäenõlvadele.

Iraanlaste seas tohutult populaarne komandör tapeti reedel Bagdadi rahvusvahelise lennuvälja lähedal USA õhurünnakus.

Tema säilmed toimetati Iraagist esmalt Iraani lääneossa Ahvazi linna, sealt edasi šiiitide pühadesse linnadesse Qomi ja Mashhadi ja esmaspäeval peeti tseremoonia pealinnas Teheranis. Kõikjal olid tänavatel tohutud rahvamassid.

Rongkäigust Teheranis võttis osales üle miljoni inimese. (AFP-BNS)

2 commentsOn Surma hõng ka pärast surma: kindral Soleimani matuserongkäigul sai tunglemises hukka 40 inimest

 • Avatar
  Leo Viller

  No vaata nüüd, keegi prooton räägib täitsa õiget juttu, et nüüd on iraanlased konsolideerunud ja ei protesteerigi oma valitsejate vastu. Kindlasti kellegile see sellessamuses Iraanis meeldib

 • Avatar

  Jep, kui arvestada, et koos oli ÜLE 10 MILJONI väga vihase USA kuriteos vastase inimese, siis meenutame mõndf väiksematki kogunemist mõnes klubis, kus kümneid inimesi surnuks tallati, aga osavõtjaid oli kõigest sadakond või nati rohkem.

  See arv, mis ületas Imaam Khomeini matustel osalejaid oli selge sõnum USA demokraatiaeksportööridele, et Iraani rahvas ei vaja “reziimimuutust”, Iraanis ongi demokraatia. Sest alles enne seda Trumpi ÄÄRMIST rumalust oli Iraani ühiskond valitsuse vastu majandussanktsiooide tõttu ja toimusid samuti MASSILISED meeleavaldused. Nüüd on nad konsolideeritud.

  Kui aga USA Iraagist lesta ei tõmba sealse NENDE endi poolt tunnustatud valitsuse poolt esitatud nõudmise tõttu, kelle nad VALEDELE tuginenud sõjas pukki upitasid, siis on rahvusvahelise õiguse järgi IGA Iraagis viibiv USA sõdur TERRORIST ja kuulub elimineerimisele. Tapeti ju jeziide ja kristlasi ja shiiasid ühendava ISIS-e vastase koalitsiooni IRAAGI haru PMO juht kah koos IRAAKLASTEGA USA õhurünnakus, kus hukkusid TSIVIILISIKUTEST auojuhid ja saatjadki, IRAAGI, mitte aint Iraani kodanikud. Solemaini aga oli riigis vahendamaks RAHU Saudi USA toetatud demokraatia ja Iraani vahel, mida ütles Iraagi peaminister ( postimehes on artikkel ).

  Kes tahab teada, kuidas KRISTLASED, põliskristlased suhtuvad Herzbollahisse, PMU-sse, ehk sellesse iraagi ISIS-e vastase koalitsiooni ühendavasse rühmitusse, kes USA saatkonda ründas, kuid kedagi ei tapnud nagu Trump, siis vk.com/prooton ja ma korjasin Youtuubist videod ja kristlaste saitiodelt lingid asju puudutavate materjalide kohta. Pole pikad videod, klipud, aga annavad hea ja AUSA pildi. Muidugi need kristlased pole mingid USA sionistlikud nelipühilased, evangelistid, karismaatilised katoliiklased või jehoovatunnistajad, kes kõik Iisraelisse juutidele uut kolmandat loomade põletusohvri templit ja globaalset juudikuningat soovivad, vaid ALGKRISTLIKUD Aramea keelt rääkivad kogudused, kes Assadi surmaga oleks maha löödud, kui just Hezbollah poleks sekkunud!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused