Surmad Vahemerel on kõigi migratsiooniprotsesside õhutajate kuritegu

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Paljud merereisid lõevad kaldale uhutud tühja paadiga.

On uudiseid, mille tegelik sõnum on märgatavalt erinev sellest, mida selle vahendajad on öelnud.

Paavst Franciscus väljendas pühapäeval leina viimastel päevadel Vahemerel hukkunud 170 migrandi pärast, kirjutab BNS.

ÜRO pagulasamet teatas inimsmugeldajate väikse aluse uppumisest reedel Liibüa rannikul. 117 migranti sai surma või jäi kadunuks. Mõni päev varem hukkus Vahemere lääneosas kokkupõrkes teise migrandipaadiga 53 inimest.

Franciscuse sõnul lootsid uppunud leida paremat elu ning olid ilmselt inimsmugeldajate ohvrid. “Palvetagem nende eest ja ka nende eest, kes on juhtunus süüdi,” ütles ta.

Jah, juhtunus on otseselt süüdi inimkaubitsejad, kes lükkavad inimesi täis paadi kaldast lahti, olles eelnevalt kasseerinud neilt hulga raha. Aga on ka kaudsed kuriteo kaasosalised, kelleks on nn vabaühendused ja migratsiooni ergutavad Euroopa liberaalsed valitsused.

Vabaühendustest on teada, et nad peavad otsest ühendust inimkaubitsejatega. Aga kui neil ei õnnestu praegusel tormilisel merel õigeks ajaks pärale jõuda või ei lasta sadamast tulema, migrandid aga on kindlad, et keegi on vastas, on surmavikat kiire langema – inimkaubitsejatel on ilmselt kõigest suva!

Itaalia valitsus sulges ainsana tõsiselt rändekoridori, mille Hispaania feministlik-sotsialistlik valitsus enda juurde üle kolis. Kumb on nüüd surmades süüdi – kas Itaalia migratsioonivastane siseminister Matteo Salvini või Hispaania peaminister Pedro Sánchez?

Vahemerel on küll rannavalvelaevad, kuid nende funktsioonid on teised ja nad ei tohigi päästetöid üle võtta. Tegelikult on kuulda olnud ka arvamust, et migrandipaatidest ei peagi inimesi üles korjama – kui paat püsib korralikult veel, mootor popsub, ilm on ilus ja maale jõudmine reaalne, pole tegu merehädaliste, vaid tavaliste reisijatega, kellele ei laiene mereltpääste nõue.

Aga kui Hispaania soovib endale migrante, avagu Marokos konsulaat, kus kõik soovijad saavad ennast registreerida, saatku laevad sadamasse vastu ja eksportigu endale muidusööjaid palju tahes, kuid praegune olukord Vahemerel, kus vasakpoolsed otseselt meelitavad inimesi hukatuslikule reisile, on lubamatu.

Inimkaubitsejad on selles kuritegelikus ahelas kõige loomulikum osa, sest nad tegutsevad raha nimel ega hooli teiste kannatustest. Ebaloomulik ja kuritegelik ongi just see liberaalne Euroopa, kes migrante surmateele ergutab ning ainus mõistlik jõud on selle surmatee läbi lõiganud Itaalia valitsus.

Paavsti osa kogu selles inimkaubanduses on kõige masendavam – tühjad sõnad halastusest ja armastusest, mis ei takista kohe mitte kedagi selles surmaahelas, nagu ka palved. Püha Isa võiks pigem öelda – “Ärge asuge sellele teele, tulge seaduslikke teid pidi”, kui tema vaid ergutab surmaminejaid. Samamoodi on mõistusevastane see, kuidas Euroopa vasakliberaalsed liidrid ei tunneta oma vastutust lubaduse “Welcome, refugees!” eest!

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused