Surve jätkub: Euroopa Komisjon kaebas Poola justiitsreformi eest Euroopa Kohtusse

Maailm,
©Uued Uudised
Kõik liikmesmaad ei toeta EL-i homoagendat. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjon teatas kolmapäeval, et annab Poola väidetavalt kohtumõistmise sõltumatust õõnestava reformi eest Euroopa Kohtusse – kusjuures Poola peab seda reformi kommunistliku justiitssüsteemi jäänuste kõrvaldamiseks.

Brüssel palus kohtul anda korraldus Poola 2019. aasta seaduse ajutiseks peatamiseks, kuni langetatakse lõplik otsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Komisjoni õigusvolinik Didier Reynders ütles pressikonverentsil, et Komisjon on veendunud, et Poola seadus rikub sõltumatut kohtumõistmist ning on vastuolus Euroopa Liidu seaduste ülimuslikkuse põhimõttega. Niisiis teatab Brüssel otse, et tema sõna peab kuulama.

Samm on seotud EK pingutustega toomaks Poola ja Ungari tagasi Euroopa demokraatlike normide järgmise juurde, kirjutab AFP. Teisisõnu, õigusriigi liberaalse mõiste juurde, mida Brüssel ainuõigeks peab.

Mõlema riigi rahvusmeelset valitsust süüdistatakse sõltumatu meedia suukorvistamises ja reformides, mille eesmärk on kõrvaldada kohtunikud, kelle otsused võivat olla vastuolus võimuerakondade vaadetega. Tegelikult karistatakse nende süüdistustega mõlemat riiki, kes ei allu Brüsseli diktaadile.

Poola valitsus teatas kolmapäeval, et Komisjonil pole mingit juriidilist ega faktilist õigustust selliseid samme astuda.

“Kohtusüsteemiga seotud küsimuste reguleerimine on üheselt siseriiklik valdkond, mis on ilmselge Poola põhiseaduses ja EL-i lepetes. Poola seadused ei erine EL-i standarditest,” ütles ta.

Poola peaminister Mateusz Morawiecki esitas esmaspäeval taotluse Poola põhiseaduskohtusse Poola põhiseaduse ülimuslikkuse kohta EL-i õiguse suhtes. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused