Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Survegruppide äärmuslased seavad oma ideoloogiliste võitlustega ohtu inimkonna kultuuripärandi

-
27.06.2024
Õilsaid eesmärke ei tohiks kunagi ellu viia häid asju hävitades. Äärmuslased nn Hispaania treppide kallal.
© Scanpix

Kliimaäärmuslased alustasid kunagi õõvastava võitlusviisiga, kus oma eesmärkide teadvustamiseks seatakse teadlikult ohtu inimkonna kultuuripärand – ilmselt ei saa nende loosungid piisavalt tähelepanu ja siis minnakse välja ekstremistlikele tegudele. Need inimesed ei anna endale aru, et mistahes eesmärk ei õigusta seda, kui hävib inimkonna loodu.

BNS vahendab: “Naistevastasele vägivallale tähelepanu juhtivad aktivistid värvisid kolmapäeval Rooma kuulsad Hispaania trepid punaseks.

Aktivistid rühmitusest “Bruciamo Tutto”  (“Põletage Kõik”) hoidsid käes nimekirja hiljuti tapetud naistest, kallates mahapestavat värvi Itaalia pealinna ajaloolises kesklinnas.

Rooma võimud kinnitasid hiljem kolmapäeval, et trepid puhastati ja püsivat kahju neile ei tekkinud. “Õigeaegne puhastusoperatsioon hoidis ära püsiva kahju ohu monumendile, mis taasavatakse niipea kui võimalik,” öeldi teates.”

Naisi peab saama ka teisiti kaitsta, kui minnes kultuuripärandi kallale. Paraku valitakse protestiks just see, mis ei saa ennast kaitsta – tundub olevat sama, mis vägivallatsejate puhul, kelle ohvrid ei suuda samuti ennast kaitsta.

Kliimavõitlejad on erinevates lääneriikide muuseumides rünnanud värvidega, aga ka näiteks supiga tuntud kunstnike loomingut, eriti maale – tavaliselt on neil olemas kaitseekraanid, kui sageli on värv sattunud ka otse maalile.

Ilmselt saavad äärmuslaste aktsioonid sel kombel suuremat tähelepanu, kuid kindlasti kukub nii ära palju toetust – mõistusega inimesed ei saa toetada seda, kui hävitatakse maailma kunstivaramusse kuuluvaid teoseid. Ekstremistid on rünnanud Vincent Van Goghi maale “Külv päikeseloojangul” ja “Päevalilled”, Claude Monet` ja paljude teiste loomingut, ameerika kunstniku Charles Ray väliskulptuuri Pariisi kesklinnas, nad on ära mäkerdanud Brandenburgi väravaid Berliinis, La Scala ooperimaja, jne.

Vandalism inimkonna kultuuripärandi vastu ei ole ega saagi olla võitlusvahend maailma päästmiseks, ükskõik, kui õilis ka poleks eesmärk.

Uued Uudised