Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suulude kuninga sõnul oli apartheidi ajal parem elu

10.12.2015
King-Goodwill

Lõuna-Aafrika Vabariigis elava suulu rahva juhiks olev kuningas Goodwill Zwelithini teatas, et riigil läks majanduslikult, sõjaliselt ja sotsiaalselt paremini valgete võimu ajal, ja et neegrid lähevad ajalukku, olles hävitanud kõik, mis nad valgete valitsuselt pärisid, vahendab IOL News.

Goodwill Zwelithini on olnud suulude kuningaks alates detsembrist 1971. Need avaldused tegi ta oma 44. valitsusaasta saabumise tähistamiseks korraldatud tseremoonial.

Lõuna-Aafrika valged valitsejad “ehitasid tugeva valitsuse mandri kõige võimsama majanduse ja sõjaväega,” ütles kuningas. Apartheidivalitsusel oli “tugev sõjavägi, ja Lõuna-Aafrika valuuta ning majandus läksid ülesmäge. Aga siis tuli see niinimetatud demokraatia, kus neegrid hävitavad mineviku saavutusi. Majandust, mida me nüüd maha põletame.”

Rääkides oma hõimuga, ütles Zwelithini neile: “Te ei taha ehitada edasi seda, mis te olete päranduseks saanud. Te leiate end ajaloo valelt poolelt.” Ta kritiseeris neegreid, kes on järjest tööstusettevõtteid maha põletanud.