Suur ja väike kogu maailma vastu: Ungari lahkub USA eeskujul ÜRO rändeleppest

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Ungari tahab oma maal säilitada rahvuskeskse ühiskonna.

Ungari teatas kolmapäeval USA eeskuju järgides, et lahkub ÜRO rändeleppest, mis Budapesti sõnul julgustab “maailma ohustavaid” inimhulkade liikumisi.

ÜRO liikmesriigid kiitsid 18 kuud kestnud läbirääkimiste järel rändeleppe (Global Compact for Migration) heaks eelmisel nädalal, vahendab BNS. Leppes lubatakse teha koostööd maailma kasvavate migrandivoogude ohjamiseks. Ametlikult võetakse lepe vastu 10.-11. detsembril Marokos peetaval konverentsil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA teatas detsembris, et lahkub läbirääkimistelt pakti üle, sest selle sätted “ei ole kooskõlas USA immigratsiooni- ja põgenikepoliitikatega”.

Ungari välisminister Péter Szijjártó ütles kolmapäeval Budapestis valitsuse istungi järel, et dokument “on ohtlik maailmale ja Ungarile”, sest “julgustab miljoneid teele asuma”. “Ungari peab lahkuma selle heakskiitmisprotsessist ja seeläbi saatma selge sõnumi, et ei pea ühtegi paketi meedet või juhtnööri mingilgi moel edasiliikumisteeks,” lausus ta.

Szijjártó sõnul Ungari, kelle peaminister Viktor Orbán võitis aprillis peetud valimistel rändevastasel platvormil kolmanda järjestikuse ametiaja, ei usalda pakti “õiguslikult mittesiduvat” iseloomu, nagu on kirjas dokumendi lõppversioonis.

Läbirääkimiste käigus väljendas Ungari valitsus muret, et lepe võib viia tugevamate meetmeteni, mis võivad sundida valitsusi avama migrantidele oma piire.

Ülemaailmset rändelepet peetakse esimeseks rahvusvaheliseks rände haldamist käsitlevaks dokumendiks ja see sisaldab 23 eesmärki seaduslike rändevõimaluste loomiseks ning liikvel olevate inimhulkadega paremaks toimetulemiseks olukorras, kus maailmas on liikvel umbes 250 miljonit inimest ehk kolm protsenti maailma rahvastikust.

ÜRO peasekretär António Guterres on öelnud, et valitsused peaksid tunnistama “migratsiooni kui positiivset globaalset nähtust” ning seda, et migrante on vaja tööjõuturgude toimimiseks. Reaalsus näitab küll pigem vastupidist — massimigratsioon viib arenenud maadesse just selle vaesusel põhineva mõttelaadi, mille kohaselt “valged” riigid peavad “värvilisi” ülal pidama. Kui migrandid saavutavad läänelikus ühiskonnas ülekaalu, loovad nad ka sinna oma mentaliteedil põhineva ühiskonna, mis hakkab arengut just pärssima.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused