Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suur osa migratsiooni taustast kõneleb inimestest, kes tahavad ise midagi enda heaks tegemata paremat elu

-
17.01.2020
Guatemala politseinikud on kinni pidanud esimesed üle piiri tunginud migrandid.
© AFP/Scanpix

Maailmas praegu toimuv näitab vajadust tõmmata teravam vahe oma elu eest päästmiseks põgenevate inimeste ja paremat elu otsivate majandusmigrantide vahel – viimased on sageli ka ise süüdi oma maa kehvas seisukorras.

Seda näitab uudis, mille kohaselt liigub Hondurasest USA poole taas migrandikaravan – umbes 400 meest, naist ja last tungisid kolmapäeval ebaseaduslikult üle Guatemala piiri. Vahejuhtum leidis aset Corinto piirilinnas, mille lähedal sisserändajad kogunesid.

Võimuesindajate kirjeldusel keeldus rahvahulk migratsiooniteenistuses end registreerimast ja lõpuks tungiti üle piiri.

“Siin pole mingit tööd ja valitsus on meid hüljanud,” ütles 26-aastane Hondurase kodanik Antony Gomez uudisteagentuuri AFP ajakirjanikule. Selline suhtumine paneb küsima – miks te ei loo ise oma riigis korda, vaid põgenete “lihapottide” juurde, jättes kodumaa vaesusesse rabelema?

Eelmistel aastatel on “Ameerika unelma” otsinguil Mehhikot läbinud hinnanguliselt 500 000 inimest aastas. Enamik neist on Hondurasest, Guatemalast ja El Salvadorist vaesuse ja jõuguvägivalla eest põgenevad inimesed. Paljud sellised migrandid on moodustanud suuri, Kesk-Ameerikat ja Mehhikot läbivaid karavane, mis on tekitanud suurt ärevust Ühendriikides, kus migrandid loodavad asüüli taotleda.

Vähemalt üle Vahemere tulijatest on enamik mehed, seega lahkuvad lähteriikidest need, kes jaksaksid nii elatist teenida kui ka võidelda – see aga lükatakse kojujäänute kaela.

Vasakliberaalidel on tavaks migratsioon igal juhul heaks kiita – ka siis, kui sellega kaasneb massiline seaduste rikkumine mistahes kohas, kuhu nad vaid astuvad. Sellist rännet ei saa kuidagi toetada, seda enam, et mistahes rändega läheb alati kaasa suur osa kohapealsetest seaduserikkujatest.

Migratsioon ei ole inimõigus. Ta on seda ainult juhul, kui põgenetakse elu päästmiseks. Kui minnakse lihtsalt seetõttu, et kodumaal on halb elada, siis saab vaid soovitada – tehke oma kodu elamiskõlbulikuks, mitte ärge hüljake seda. Jutt käib mõistagi ebaseaduslikest migrantidest – riigiti saab ja võib elukohta vahetada vaid siis, kui see on seaduslik ja tulijaid vajatakse.