Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suur terrorirünnak Hollandis… seekord õnneks ei juhtunud!

-
27.09.2018
Terrorism on Euroopas reaalsus.
© UU

Lääne-Euroopa eriteenistused teevad suurt tööd, hoides ära kümneid kavandatavaid terroriakte, kuid mingil hetkel võidakse taas hiljaks jääda – neljapäeval saadi õnneks õigel ajal jaole.

“Politsei pidas neljapäeval kinni seitse meest, keda kahtlustati olevat Hollandis suure terrorirünnaku ettevalmistamise väga kaugeleedenenud etapis,” teatas sealne prokuratuur.

Relvastatud politsei pidas terroristid kinni Arnhemi ja Weerti linnas. Prokuratuuri sõnul algas mitu kuud kestnud uurimine siis, kui võimud said teada, et grupi juht, 34-aastane Iraagi juurtega mees, tahab rünnata mõnda suurt üritust ja tappa palju inimesi.

Mehed tahtsid rünnakus kasutada lõhkeainevöösid ja automaate AK-47 ning õhkida teises kohas autopommi. Võimalike sihtmärkide väljaselgitamine käib, lisas prokuratuur.

Islamiriigi kokkukuivamise järel on rändekriisi varjus Euroopasse tulnud väidetavalt sadu pühasõdalasi ja nüüd tundubki, et üksiküritajate kaubikusõitudelt ja pussitamistelt ollakse jõutud tagasi suurte terroriaktide korraldamiseni. Lääne-Euroopa suurtes moslemikogukondades ja -linnajagudes on neil lihtne ennast varjata ja rünnakuid sepitseda.

Reformierakonna esinumber Kaja Kallas väitis just neljapäeval, et EKRE pidavat terrorismihoiatustega ainult hirme õhutama…