Suurbritannia ei kavatse nõustuda Euroopa Liidu ahistavate nõudmistega

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Britid saavutasid taas iseseisvuse ega kavatse seda käest anda.

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson lükkab ilmselt tagasi Brüsseli nõudmised, millega tahetakse, et Ühendkuningriik jätkaks pärast Brexitit Euroopa Liidu regulatsioonide järgimist maksu- ja töötajate õigustega seotud küsimustes.

The Telegraph kirjutab, et Johnson ei nõustu Euroopa Komisjoni esialgses mustandis välja toodud tingimustega. Ühe tooride saadiku sõnul on mõned nõudmised lausa naeruväärsed. EL tahab, et Ühendkuningriik oleks valmis nn võrdsete võimaluste alaga, mis garanteeriks, et britid ei vii sisse EL-ile väga ebasoodsat madalate maksudega maksusüsteemi, nagu on näiteks Singapuris. Erimeelsused EL-i väga põhimõtteliste nõudmiste osas muudavad taas võimalikuks olukorra, kus kaubanduslepet aastaks lõpuks ei sõlmita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Johnsoni läbirääkijad ei nõustu ilmselt sellega, et Ühendkuningriigile esitatakse leppe sõlmimiseks rangemaid nõudmisi, kui on tehtud Koreale, Jaapanile ja Kanadale. Arvatavasti viitavad läbirääkijad ka asjaolule, et EL-i standardid on nii mõneski küsimuses madalamad kui Ühendkuningriigi omad, näiteks töötajate õigusi, keskkonnakaitset ja tervishoidu puudutavate regulatsioonide puhul.

Mitmed tooride poliitikud on pidanud EL-i nõudmisi absurdseteks. Ühendkuningriigi endine haridusminister Michael Grove ütles hiljuti, et sujuva kaubanduse tagamine EL-iga ei ole liidu nõudmiste tõttu võimalik.

„Meie soov on saada kaubandus EL-iga nii sujuvaks kui võimalik, see on selge, kuid sel juhul tuleks meil nõustuda kõigi EL-i nõudmistega, leppida kõigi EL-i seadustega. Mis omakorda tähendaks, et me peaksime alluma EL-i kohtunikele, alluma liidu poliitilistele struktuuridele,“ ütles Grove. „Me hääletasime iseseisvuse poolt. Muidugi me tahame EL-iga nii häid suhteid kui võimalik ja me oleme valinud võimalusena samasuguste suhete loomise, nagu on EL-il Kanadaga. See tähendab, et me tahame kahepoolseid suhteid, milles ei ole tariife, kvoote meie kaupadele, kuid on teatud regulatsioonid, mis on Suurbritannias erinevad, sest me teeme asju nii, nagu on parem meie majandusele.“

Esmaspäeval esineb Ühendkuningriigi pealäbirääkija David Frost Brüsselis kõnega, milles selgitab, millist koostööd soovib Ühendkuningriik EL-iga. Samal ajal suundub kaubandusminister Liz Truss Ameerika Ühendriikidesse, et arutada EL-ist ja Ühendkuningriigist imporditavate kaupade tollitariifide langetamist.

USA kehtestas oktoobris kõrged tollitariifid mitmetele Euroopa kaupadele seoses Euroopa lennukitootjaga Airbus seotud vaidluse tõttu. „USA poolt väljakuulutatud tariifid ei ole mitte kellegi huvides ja on kahjulikud nii meile kui ka USA-le,“ ütles Truss.

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused