Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suurbritannia ei luba edaspidi transsoolisi naistehaiglasse ja kurjategijatel sugu muuta

04.10.2023
“Uusväärtused” on välja toonud seltskonna, kellest ei saa kuidagi aru, kes nad on.
© Scanpix

Ühendkuningriigi valitsus plaanib keelustada transsooliste paigutamise haiglate naisteosakondadesse ja seksuaalkuriteos süüdimõistetute soovahetuse.

Terviseminister Steve Barclay avalikustas vastava plaani Manchesteris toimuval Briti konservatiivse partei iga-aastasel kongressil eile, 3. oktoobril. Sellega kuulutas ta ühtlasi välja sõja nn virgunute tegevusele tervishoiusüsteemis. Uue plaani kohaselt keelustatakse end transsooliseks nimetavate bioloogiliselt mehena sündinud isikute paigutamine haiglate naisteosakondadesse.

Lisaks kutsus Barclay üles naasma soospetsiifilise keelekasutuse juurde tervishoius. Vasakpoolse sooideoloogia tuules eemaldas Briti haigekassa (NHS) näiteks ainult naistel esinevate vähitüüpide juhistes viited naissoole. Samuti tegeleb NHS n-ö sooneutraalsete terminite juurutamisega, kasutades nt rinnaga toitmise asemel väljendit „rindkerega toitmine“, sest see aitavat paremini kaasata mehena sündinud isikuid, kes usuvad, et suudavad samuti last oma rinnaga (või siis rindkerega?) toita.

„Me vajame NHS-is mõistuspärast lähenemist sugude ja võrdsusega seotud küsimustele. Seepärast teengi need ettepanekud, et patsientidele oleks selgemini tagatud nende õigused,“ ütles Barlcay The Telegraphile. „Ja ma võin kinnitada, et emakakaela- ja munasarjavähki ning menopausi puudutavate teemade juures on soopõhine keelekasutus tervisenõuande internetilehel taastatud. On oluline, et NHS kuulab naisi ja et patsientide privaatsus, väärikus ning turvalisus on tagatud.“

Siseminister Suella Braverman avaldas Barclay plaanile toetust: „Me räägime naiste väärikusest, naiste turvalisusest ja naiste privaatsusest. Seepärast toetan ja tervitan terviseministri tänast avaldust igati.“ Braverman omakorda lubas, et tahab keelustada süüdimõistetud seksuaalkurjategijate soo- ja nimevahetuse. Seksuaalkurjategijad kasutavad üha sagedamini võimalust n-ö muuta oma sugu, et pääseda seksuaalkurjategijate registrist. Ka Briti vanglates muudavad bioloogiliselt mehena sündinud seksuaalkurjategijad üha sagedamini oma registrijärgset sugu, väites et tunnevad end naisena.

„Enam ei ole seksuaalkurjategijate õigused tähtsamad ühiskonna kõige nõrgemate õigustest,“ ütles väljakuulutatud keeldusid toetava organisatsiooni Safeguarding Alliance eestvedaja Emily Konstantas, viidates ühele seitsmeaastasele lapsele, kelle hoidjaks osutus n-ö sugu muutnud endine seksuaalkurjategija. „See muudatus ei tulnud hetkegi liiga hilja.“

Uudis on tekitanud pahameeletormi virgunute seas. LGBTQ+ õiguste eest võitlev organisatsioon Stonewall teatas juba, et ministrite plaan „ei ole teostatav ja muudab tervishoiuteenused transnaistele alandavaks ja ohtlikuks“.

Allikad: Breitbart News, The Telegraph