Suurbritannia ekspeaminister Tony Blair küsis EL-ilt raha Brexiti takistamiseks

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Ekspeaminister Tony Blair on üks vihasemaid Brexiti-vastaseid.

Endine Ühendkuningriigi peaminister ja Brexiti-vastase kampaania üks võtmeisik Tony Blair pidas Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi võimaliku rahastamise saamiseks oma isiklikule instituudile, mis tegeles samal ajal Brexiti protsessi takistamisega.

The Telegraph kirjutab, et Iraagi sõja arhitekt Tony Blair püüdis saada Brüsselist rahastust oma Tony Blair Institute’ile (TBI) ja arutluse all oli isegi võimalus viia instituut leppeta Brexiti korral eurorahastuse säilitamiseks üle Mandri-Euroopasse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läbirääkimised rahastuse üle toimusid selle aasta alguses, samaaegselt Blairi kampaaniaga Brexiti referendumi tulemuse ümberpööramiseks. Blair oli üks uue referendumi korraldamise tulisemaid pooldajaid – taktika, mida sageli kasutatakse Euroopa Liidule mittesobivate rahvahääletuste ümberpööramiseks ja mis on ühtlasi suurepärane näide EL-i autoritaarsest hoiakust demokraatia suhtes.

Blair on praeguseks küll leppinud, et pärast konservatiivide ja Boris Johnsoni võitu hiljutistel üldvalimistel liigutakse Brexitiga edasi, ent ta on siiski ka väitnud, et kui leiboristid oleksid läinud neile valimistele tema soovitusega suruda läbi uus referendum, oleksid valimistulemused olnud teistsugused.

Ehkki euroraha taotlemist samaaegselt kampaaniaga Euroopa Liidu poliitika edendamiseks võib pidada huvide konfliktiks, väitis TBI kõneisik The Telegraphile, et igasugusele sellisele seosele viitamine olevat täiesti absurdne. Ühtlasi selgitas ta, et TBI ei olnud esitanud veel ametlikku rahataotlust, tegemist oli ainult esialgsete läbirääkimistega.

The Telegraphi käsutuses on TBI ja Euroopa Komisjoni vaheline kirjavahetus, milles seisab, et võimalik rahastus oli mõeldud EL-i mitte kuuluvate riikide rahvusvahelisteks arenguprogrammideks. Kirjades seisab, et instituut soovib uurida võimalusi rahalist toetust saamiseks, ühtlasi tuuakse esile Tony Blairi väga häid suhteid arengumaade juhtidega.

Tony Blair oli Ühendkuningriigi peaminister aastani 2007, kuid ka pärast seda on ta jätkanud aktiivselt liberaalse maailmavaate ja EL-i poliitika propageerimist saareriigis, eriti 2016. aasta Brexiti referendumi järgselt.

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused