Suurbritannia ja Prantsuse siseministrid võtavad jutuks tülikad La Manche’i väina migrandid

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Keset Euroopat, demokraatlikus riigis istuvad sellised tegelased, kes ootavad, kunas saaks seadusi rikkudes Suurbritanniasse põgeneda. Migrandid Calais`is.

Briti siseminister peab lähipäevil kõnelusi oma Prantsuse ametivennaga pärast mitmekümne migrandi tabamist La Manche’i väinas neljapäeval.

Siseminister Priti Patel tõstatab küsimuse Prantsuse siseministri Christophe Castaneriga pärast 37 migrandi, nende seas kuue lapse kinnipidamist Inglismaa lõunaranniku lähistel.

Kõik migrandid toodi Doveri sadamalinna, kus nad läbivad arstliku kontrolli, millele järgnevad vestlused immigratsiooniametnikega, teatas Briti siseministeerium. Põgenikud olid pärit Iraanist, Guineast, Kuveidist ja Elevandiluurannikult.

Prantsuse rannavalve korjas ööl vastu reedet merel Dunkerque’i linna lähistel pardale 24 migranti, nende seas seitse alaealist.

La Manche’i ületamiskatsete arv on suurenenud heade ilmastikutingimuste tõttu, ütlesid Prantsuse merendusametnikud.

“Me jätkame praeguse olukorra vaatlemist ning teeme selles küsimuses koostööd Prantsuse võimudega kõikidel tasanditel,” ütles Briti siseministeeriumi pressiesindaja avalduses. “Siseminister tõstatab selle küsimuse kohtumisel oma Prantsuse ametivennaga lähipäevil,” lisas ta.

Pressiesindaja hoiatas taas väikealustel väina ületamise proovimise eest. “Kuritegelikud rühmitused, kes seda korduvalt läbi viivad, on julmad ning ei hooli eludest,” ütles ta.

Alates jaanuarist on Suurbritannia saatnud Mandri-Euroopasse tagasi enam kui 65 ebaseaduslikult väikepaatides saabunud inimest, teatas siseministeerium.

Ilmselt sobib väide julmadest kuritegelikest rühmitustest, kes ei hooli eludest, väga hästi ka Vahemerel migrante “päästvate” vabaühenduste kohta, kelle tegevus sunnib üha uusi põgenikke surmateele minema.

Suurbritannia saadab ebaseaduslikud saabujad tagasi ja keegi ei kisenda – kui see toimub Vahemerel, on “inimõiguslased” tagajalgadel püsti.

La Manche`i inimkaubandus, millele saaks ka Prantsusmaa karmimate meetmetega piiri panna, on veelgi kummalisem, kui Vahemerel toimuv, kus migrandid pannakse paati sõdivas Liibüas – vabalt tuiama lastud migrandid kolistavad mööda Euroopat ringi ja otsivad Calais`is võimalusi seadusi rikkuda.

Kõik see näitab, et poliitkorrektne Euroopa ei soovigi massimigratsioonile lõppu teha.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused