Suurbritannia mürkrohelised kohtunikud asusid vajalikke taristuprojekte „kliima nimel“ takistama

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Protestijad nõuavad Heathrow` laiendamise lõpetamist.

Suurbritannia aktivistidest kohtunikud vetostasid hiljuti Heathrow lennujaama kolmanda lennuraja ehitamise, kuna see olevat vastuolus Pariisi kliimaleppe raames võetud kohustustega.

Briti vasakpoolne peavoolumeedia kiidab otsuse loomulikult igati heaks. Näiteks kirjutab The Guardian:

“Tegemist on tõsise tagasilöögiga projektile ajal, mil inimeste mure kliimamuutustega seotud hädaolukorra pärast kiiresti kasvab ja valitsus on seadnud eesmärgiks kliimaneutraalsuse saavutamise 2050. aastaks. Peaminister Boris Johnson võib kasutada kohtunike otsust projektist loobumise põhjendusena, samas võib valitsus nõudmisi lennuraja ehitamise heaks kiitmiseks ka muuta. Kohtuniku sõnul ei ole ministrid apellatsioonikaebuse jaoks esialgu veel luba taotlenud.

Johnson on olnud lennuraja ehitamise vastu kogu aeg. 2015. aastal ütles ta, et on ehitamise takistamiseks valmis end kasvõi buldooseri ette heitma. Heathrow on juba praegu üks maailma kõige tihedama lennuliiklusega lennujaamu, kust liigub igal aastal läbi 80 miljonit reisijat. 14 miljardit naela maksma minev kolmas lennurada oli plaanitud valmima 2028. aastal. Uus rada võimaldaks lennujaamal võtta vastu 700 uut lennukit päevas, mis tooks kaasa süsinikdioksiidi heitkoguste tunduva suurenemise.”

Londoni linnapea Sadiq Khan, kes toetas roheaktivistide kohtusse pöördumist, teatas: „Me võitsime! Täna õnnestus meil blokeerida tooride valitsuse plaan kolmanda lennuraja ehitamiseks Heathrow lennujaama. See otsus on suur võit kõigi londonlaste jaoks, kes on pühendunud kliimaprobleemide lahendamisele ja meie õhu puhtamaks muutmisele.“

Tegelikkuses ei tähenda kohtuotsus aga midagi head Brexiti-järgsel ajal, mil Suurbritannia suunaks peaks olema läbimõeldud, iseseisev ning tulevikku vaatav majanduspoliitika. Praegune olukord viitab vaid Boris Johnsoni administratsiooni nõrkusele ja võimetusele seista vastu roheäärmuslaste destruktiivsele tegevusele.

Breitbarti arvates on Suurbritannial just praegu vaja suurendada oma lennujaamade läbilaskevõimet, eriti Heathrow’s, mis on praegu ebanormaalselt ülekoormatud. Kolmas lennurada ei pruugi olla parim lahendus ja võimalik, et leidub ka alternatiive, kuid antud juhul on palju olulisem tõsiasi, et kliimaaktivistid koos võitlevate kohtunikega – ning mitmete konservatiivse valitsuse ministrite toetusel – hoiavad Suurbritannia majanduse tulevikku oma raudses haardes. Taristu edendamise ja majanduskasvu asemel on seatud prioriteediks ökohüsteeria.

The Guardiani sõnul on Pariisi kliimaleppel tugineva kohtuotsuse näol tegemist pretsedendiga ja kui sellest lähtuvalt hakatakse nüüd tõepoolest uusi taristuprojekte takistama, siis talitas USA president Trump Pariisi kliimaleppest taganedes äärmiselt ettenägelikult. Teoreetiliselt ei tohiks Pariisi kliimaleppel siiski mingit õiguslikult siduvat jõudu olla. Teoreetiliselt.

Lisaks jääb arusaamatuks, millise seadusliku õiguse alusel kirjutavad kolm kohtunikku Suurbritannia valitsusele ette, kuidas riik süsiniku heitekoguseid täpselt vähendama peab. Eriti veel olukorras, kus Heathrow laiendamise plaan parlamendis suurelt heaks kiideti.

Aktivistidest kohtunike tegevusel võivad olla väga tõsised tagajärjed, sest niisugune otsus avab edaspidiseks võimaluse keelustada ükskõik milline rohelistele mitte meeldiv taristuprojekt.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused