Suurbritannia õpetaja mõisteti süüdi teismelise nimetamise eest vale sooga

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Transseksuaalid

Portaal Breitbart kirjutab juhtumist, kuidas ühe Suurbritannia õpetaja tööleping peatati, kuna ta pöördus ühe õpilase poole, nimetades teda tüdrukuks, ehkki tüdrukuna sündinud laps väitis end identifitseerivat hoopis poisina. Asjad on läinud ikka päris hulluks ja äraspidiseks.

Kristlasest õpetaja Joshua Sutcliffe’i vastu esitati kaebus, kuna ta kiitis õpilast ning tolle sõpra tubli töö eest klassis sõnadega: „Tublid tüdrukud!“.

Õpetaja küll vabandas õpilase ees ja n-ö parandas oma eksimuse, ent kuus nädalat hiljem kutsuti ta direktori juurde ja teatati, et tema tööleping on peatatud ning kool on alustanud „sugu vahetanud inimese“ kaebuse põhjal uurimist. Nädala jagu kestnud uurimine viis selleni, et õpetaja leiti olevat süüdi teismelise nimetamises vale sooga (misgendering) ja seega diskrimineeriva käitumise demonstreerimises. Oma niisuguse käitumisega olevat õpetaja ühtlasi rikkunud kooli võrdõiguslikkuse põhimõtet ja tal tuleb oma n-ö vääriti käitumise eest karistust kanda.

Kooli sõnul olevat nad tabanud Sutcliffe’i ka korduvalt pöördumas õpilase poole tema nime pidi, et vältida inglise keeles olevaid meesoost asesõnu. Matemaatikaõpetaja tunnistas, et püüdis vältida antud õpilase puhul meessoost asesõnade kasutamist. Ühtlasi selgitas ta uurimise läbiviijatele, et ehkki ta kristlasena leiab, et on vale kutsuda tüdrukuna sündinud isikut poisiks, mõistab ta, et tema kohuseks õpetaja ja kristlasena on kohelda kõiki õpilasi austusega.

„Õpilase nimepidi kutsumine tundus mulle kompromissina ja ehkki ma ei pöördunud õpilase poole tahtlikult kui tüdruku poole, arvan ma, et tüdrukuna sündinud inimese nimetamine tüdrukuks ei ole siiski põhjendamatu,“ selgitas Sutcliffe.

Suurbritannia kristlaste õigusabiga tegelev organisatsioon Christian Legal Centre, kes toetab ka 27-aastast Sutcliffe’i, viitas oma pressiteates, et kool ei olnud andnud õpetajatele ametlikku juhendit, kuidas antud õpilase poole pöörduda.

Uurimise põhjal leiti siiski, et kuna Sutcliffe vältis soospetsiifiliste asesõnade kasutamist, rikkus ta sellega kooli korda punktis, mille kohaselt tuleb „demonstreerida oma teadlikkust õpilaste seksuaalse ja kultuurilise mitmekesisuse osas“.

Juhtumi valguses on taas kasvanud mure, et aktivistid tegelevad sõnavabaduse piiramisega, sundides peale teatud tüüpi kõnemaneeri – teema, mis pärast professor Jordan Petersoni sõnavõtte on muutunud väga tuliseks Põhja-Ameerikas.

Sutcliffe tunnistas ühtlasi, et on kooli tegevusest šokeeritud: „Minu meelest peegeldab see selgelt, kuidas kristlasi, inimesi nagu mina, avalikkuses marginaliseeritakse, kuidas meid meie põhimõtete pärast karistatakse ja kuidas meid sunnitakse vaikima. Mina usun kindlalt, et me kõik oleme loodud Jumala näo järgi meheks ja naiseks.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Foto: Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused