Suurbritannia parlamendiliige: inimesed pelgavad rassismisüüdistust ega tegutse kurjategijate tabamise nimel

Rubriik Maailm On
- Updated
6aa0516b-5663-43f0-9cc3-fa75973bba4e

Suurbritannia leiboristide partei parlamendiliige Sarah Champion kommenteeris hiljutist 18 mehe arreteerimise juhtumit Newcastle’is. Mehi süüdistatakse seksuaalkuritegudes laste vastu. BBC Radio 4 Today’le antud intervjuus leidis Champion, et avalikkuse poolt on vale jätta mainimata meeste päritolu, kes on peamiselt Briti-Pakistani juurtega.

Champion arvab, et inimesed muretsevad rohkem selle pärast, et neid hakatakse nimetama rassistideks, kui et võtavad midagi ette laste kaitsmiseks seksuaalse ahistamise eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Champion tahab, et valitsus alustaks uurimist, miks on sedalaadi seksuaalkuritegude toimepanijad suures osas ühe ja sama etnilise taustaga. Champion pelgab, et selle taga võivad olla kultuurilised erinevused või ka kogukonna heakskiit niisugustele kuritegudele ja seda tuleks uurida.

Paraku on Championi suhtes juba läinud lahti nõiajaht ja talle on kleebitud külge rassisti silt. Ometigi ei ole Champion öelnud midagi valesti. 18 arreteeritud seksuaalkuritegudes kahtlustatavat meest on Briti-Pakistani päritolu, samuti on tõsi, et suur osa laste vastu suunatud seksuaalse ahistamise kuritegudest on toime pannud just Pakistani päritolu mehed. Faktidest mitte rääkimine ja poliitilise korrektsuse nimel kikivarvul kõndimine toob juurde vaid uusi kuriteoohvreid.

Champion rõhutab, et tema tegevus ei ole rassistlik ja ta tema eesmärk on kaitsta lapsi. „Me peame ükskord suureks kasvama ja asjaga tegelema,“ ütles Champion.

Allikas: Townhall    Tõlkis ja refereeris Triin van Doorslaer

FOTO: kuvatõmmis

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused