Suurbritannia politsei represseerib neid, kes transseksuaalide sooga “eksivad”

Transseksuaalid

Briti politsei arreteeris naise, kes nimetas ühte transaktivisti meheks. Kohtuotsusega keelati naisel viidata isiku varasemale meessoo identiteedile.

Breitbart vahendab (viitega Mail on Sunday’le), et 38-aastane Hertfordshire’i elanik Kate Scottow arreteeriti internetis tehtud postituste eest oma 10-aastase autistliku tütre ja 20-kuuse poja juuresolekul.

„Mind hoiti aresti all seitse tundi [—], alles siis kuulati üle ja lasti seejärel vabaks, kuid alustati uurimist… Mind arreteeriti ahistamise ja pahatahtliku suhtluse süüdistusega, kuna ma solvasin ühte isikut ja nimetasin teda Twitteris vale sooga [ingl k: misgendering].

Politseinikud võtsid naiselt DNA proovi ja sõrmejäljed, lisaks hoiti tema sülearvutit ja mobiiltelefoni konfiskeerituna veel mitu kuud pärast arreteerimist. Hertfordshire’i politsei on arreteerimist kinnitanud. „Suhtume tõsiselt kõikidesse pahatahtliku suhtlusega seotud süüdistustesse,“ ütles politsei esindaja.

Kate Scottow kuulati üle, kuna ta nimetas transaktivist Stephanie Haydenit vale sooga, seda vaidluses teemal, kas transsoolistel peaks olema seaduslik õigus vahetada oma sugu ka kõigest lihtsa eneseidentifitseerimise protsessi kaudu, ilma meditsiinilise sekkumiseta.

Haydeni tegevus on olnud ajalehtede uudistekülgedel ka varem. Nimelt kaebas ta 2018. aastal kohtusse vasakpoolse komöödiakirjaniku Graham Linehani, kes samuti oli nimetanud Haydenit meheks.

Allikas: Breitbart

Kommentaarid