Suurbritannia siseminister loodab Brexitiga kõrvaldada võõraste kontrollimatu tormamise mööda Euroopat

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Siseminister Priti Patel ja peaminister Boris Johnson külastamas London Bridge pussitamispaika.

Enam kui kolm aastat tagasi hääletasid britid Brexiti poolt, täpsemalt selle poolt, et kontrollida taas ise oma maksundust ja riigipiire, kuna Euroopa Liidu seadusandlus seab pidevalt takistusi piiride korralikuks kaitsmiseks, kirjutab Ühendkuningriigi siseminister Priti Patel.

Olgu tegemist kriminaalide, inimkaubanduse, narko- või relvaäriga – EL-i liikmeks olemine ei võimalda jõulisema piirikontrolli kehtestamist, nagu seda sooviks väga suur osa Suurbritannia kodanikest. EL-i seadused näiteks ei võimalda saata maalt välja ega keelata riiki siseneda varasemalt süüdi mõistetud kriminaalidel. Liikmesriigi siseministri käed jäävad sellisel juhul lühikeseks. Ohtliku kriminaali riiki lubamise otsuse langetab Euroopa Kohus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Liigagi tihti ei tea EL-i liikmesriigid üldse, kes nende riiki tuleb. Kõik liikmesriigid peavad aktsepteerima ID-kaarti isikut tõendava dokumendina, kuid ID-kaardid erinevad väga palju oma kvaliteedi poolest ja näiteks Itaalia ning Kreeka omasid antakse välja paberil ja neid on väga lihtne võltsida.

Brüsseli ja Pariisi terrorirünnakud korraldanud terroristid kasutasid Euroopas ringi sõitmiseks ID-kaarte. Neid saab kerge vaevaga ja mitte sugugi kallilt osta näiteks Albaaniast. Eriti masendav on see, et kõik Euroopa riikide valitsused on sellest julgeolekuriskist väga hästi teadlikud, kuid mitte midagi ei võeta ette. Ja isegi nende inimeste kohta, kes tulevad Ühendkuningriiki biomeetrilise passiga, puudub piirivalvel piisav teave.

Priti Patel tunnistab, et praegu ei ole teada isegi seda, kui palju inimesi Suurbritannias elab. Statistikaametil puudub täpne ülevaade.

Patel kinnitab, et pärast Brexitit lõpetab Suurbritannia kogu selle segaduse ning hakkab oma piiril nõudma kõigilt biomeetrilist passi ning USA stiilis ESTA-süsteemi viisat, ka EL-i kodanikelt. Ainult nii on tema sõnul võimalik tõhustada kontrolli piiril ja jälgida täpselt, kes ja kui palju inimesi riiki siseneb. Samas rõhutab ta, et seda kõike on võimalik teha vaid Brexiti lõpule viimisega.

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused