Suurbritannia süvariigi „must hobune“ Rory Stewart osutus kõlbmatuks kronuks

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
“Must hobune” Rory Stewart osutus eesliks.

Pärast Theresa May tagasiastumist on Suurbritannia uue peaministri ootel.

Praeguseks on järele jäänud kaks kandidaati, neist endine välisminister Boris Johnson ja praegune välisminister Jeremy Hunt. Ometigi ennustati veel paar päeva tagasi, et Johnsoni lõplikuks vastaskandidaadiks saab rahvusvahelise arengu minister Rory Stewart.

Stewarti nimi ei olnud sugugi kuigi tuntud, kuid Etoni ja Oxfordi vilistlane ilmus musta hobusena ja korraga kirjutasid ning rääkisid temast kõik peavoolumeediakanalid kui võimalikust Johnsoni rivaalist. Käivitatud oli järjekordne süvariigi projekt ja Brexitit pooldava Boris Johnsoni asemele prooviti peaministritoolile upitada fanaatilist Euroopa Liidu pooldajat ja Brexiti ära jätmist soosivat kandidaati.

Sünninimega Roderick James Nugent Stewart on II maailmasõja veterani ja diplomaadi Brian Stewarti poeg. Aastatel 1974-1979 oli Brian Stewart Briti luure MI6 teenistuses. Ka Rory Stewarti kohta on liikvel jutud, et tegemist on luureagendiga, ehkki ta ise on oma seotust luuretööga eitanud.

Samas on terve hulk spekulatsioone, mille ümberlükkamise osas on Rory Stewart olnud üsna kidakeelne, näiteks, et tema tegevus Ida-Timori iseseisvumise ajal, mil ta töötas Suurbritannia Indoneesia suursaatkonnas oli seotud luuretööga.

Samuti on ta Knitsbridge’i erivägede klubi (Special Forces Club) liige ja avaliku saladusena on teada, et klubisse võivad kuuluda ainult erivägedes või luures teeninud isikud. The Telegraphi väitel on neil olemas usaldusväärse allika kinnitus, et Rory Stewart astus kohe peale ülikooli oma isa jälgedes ja töötas luureteenistuses umbes seitse aastat.

Rory Stewart tõusis peaministrikandidaatide heitluses üsna kõrgele neljandale kohale, kuid langes seejärel siiski välja. Üsna suure tõenäosusega saab Suurbritannia uueks peaministriks Boris Johnson.

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused